Dopřejte vašemu domu patřičnou eleganci

Kdo by si nepřál mít dům, který zaujme na první pohled svou čistou elegancí a skvělým designem? Nemusíte jej hned přestavovat, abyste dosáhli atraktivního vzhledu. Stačí, když svému domu dopřejete vkusný plot, který skvěle podtrhne jeho přednosti a zvýrazní jeho provedení.

dům z ulice
ilustrační foto: wbtourism.com

Přírodní materiály zcela jednoznačně vedou

Vaše cesta ke skvělému plotu by měla vést přes dřevěné materiály, které působí velmi přirozeně a jsou vhodné ke každému stavení. Nejčastějším typem pro stavbu plotu jsou tzv. plotovky. Ty lze sehnat nejen o různé délce a šířce, ale také si můžete vybrat dřevinu, ze které si přejete dřevěné plotovky vytvořit. Jedná se v podstatě o hoblovaná prkna zakončená obloučkem. U tohoto typu plotu je třeba myslet také na závěrečný nátěr, který vám zajistí dlouhou trvanlivost vašich plotovek.

Když je třeba větších změn

Nestačí-li nový plot a vy jste se tak rozhodli pro razantnější úpravu celé stavební konstrukce, mohou vám být velmi nápomocné osb desky, které naleznou využití nejen při konstrukci stěn, podlah či přepážek. Jejich oblíbenost ve stavebnictví je dána především jejich vysokým tepelným odporem, odolností proti nárazům a snadnou manipulací. OSB desky lze totiž velmi snadno řezat i vrtat. Další nespornou výhodou OSB desek je absence suků, na které lze u přírodního dřeva natrefit skutečně velmi často.