Než si pozvete architekta

Snem spousty z nás je mít dům podle vlastních představ. Máte-li k tomu prostředky, nic vám nestojí v cestě jít za svým snem. Existuje však několik důležitých věcí, které byste si měli ohledně svého budoucího domu ujasnit, než si pozvete architekta.


Zdroj: timbertreedesign.com

Mít jasnou představu, avšak reálnou

Ačkoliv o podobě svého domu už máte jistou představu, počítejte s tím, že ne všem vašim představám bude smět architekt vyhovět. Nejprve si sami ujasněte, jaké požadavky na něj budete mít a zda jsou všechny z nich reálné. Některé zavrhnete po zvážení i vy sami, jiné se vám pokusí rozmluvit architekt, který má se stavbou domů mnohem více zkušeností a brát jeho rady nadarmo by se vám v budoucnu nemuselo vyplatit.

Co si připravit pro architekta

Jak už bylo uvedeno, základem je váš vlastní návrh, který jste si až doposud nosili v hlavě. Od něj se odráží vše ostatní. Nezapomínejte být kreativní a nedržte se striktně zaběhnuté klasiky. Architektura vašeho nového domu by totiž měla být co nejvíce přizpůsobena vám, vašim potřebám a stylu života. Sepište si seznam svých požadavků, ať už zahrnuje velkou terasu nebo krby v interiéru. Využijte šance realizovat své sny.

Radit ano, přemlouvat ne

Architekt s vámi všechny vaše požadavky prodiskutuje a společně vyřešíte případné nesrovnalosti. V mnoha ohledech vám může dobře poradit a navrhnout lepší řešení, avšak neměl by vás za každou cenu přemlouvat a odrazovat, pokud se nejedná o nějaký obzvlášť nereálný požadavek.