10 tipů pro útulnější zimní byt

V zimě halí většinu měst všeobjímající barevná a chladná nuda. Sněhu moc nebývá a všechno krásné listí dřív nebo později opadá. Navíc většina z nás žije v bytech, kde jediný kontakt s přírodou obstarává truhlík na parapetu, nebo siluety nejbližšího parku kdesi v dáli. Proto jsme dali dohromady 20 osvědčených tipů, jak si přenést trochu té barevné přírody přímo k vám domů.

  1. Nemáte doma žádné rostliny? Pořiďte si alespoň jednu! Jednu květinu obstará každý.
  2. Huňatá deka na každý gauč! Vedle vcelku praktické funkce, vypadá beránková deka parádně. Vybírejte z jemných teplých barev, člověk se cítí útulně jen ji vidí.


  3. Sbírejte na procházkách suvenýry – zajímavé kameny, větvičky, kaštany a javorové listí. Jsou to věci, které najdete venku, ale z odkládacího stolku udělají hřejivé zákoutí plné podzimu.
  4. Pěstujte celoročně kuchyňské bylinky – jsou odolné, voda + sluníčko – mráz = spokojená kytka!
  5. Náladová světýlka bodují! – Ať už se jedná o jednoduché světelné řetězy, svícny, nebo chytře umístěné stojaté lampy, vždy vám taková světla pomohou vytvořit skvělou klidnou atmosféru v jakékoliv místnosti.
  6. Nezanevřete na svůj balkon – věděli jste, že díky zasklení balkonu na něm nebude mrznout? Můžete ho tak používat celý rok.
  7. Co okno, to truhlík – do truhlíku můžete dát i trvalky, jako je vřes nebo drátovec, takové truhlíky vám budou dělat parádu za oknem celý rok.


  8. Říjen ve znamení křížal – experimentujte se sušičkou, sušit se dá všechno, pomeranče, jablka a ti zkušenější zvládnou i maso.
  9. Vyrobte si svíčky – vlastní, domácí, se skořicí nebo kořením. Krásně voní a budou jen a jen vaše.
  10. Zima prochází žaludkem – až budete mít hotovo, upečte si to nejtypičtější podzimní jídlo – teplý dýňový koláč.