Ideální výzdoba bydlení? Umělé palmy!

Máte rádi přírodu a vše, co se jí týká? Pak vám jistě k srdci přirostou nejrůznější rostliny, které můžete umístit do většiny prostorů v domácnosti. V případě, že ale nemáte na péči o živé rostliny dostatek času, nezbyde vám nejspíš nic jiného, než si pořídit rostliny umělé.

umělé palmy fotogalerieZdroj, foto: zillow.com, umělé palmy

Nemusíte ale kvůli tomu rozhodně smutnit. Časem oceníte umělé rostliny mnohem víc, než klasické živé květy. Jednou z největších výhod je možnost umístění takových rostlin přímo do ložnice, kde vám v žádném případě nebudou nijak překážet ani omezovat.

Květináč zůstává s umělou rostlinou napořád

Součástí umělých stromů jsou ovšem i květináče. Mnoho lidí zapomíná na důležitost tohoto prvku, který je druhou polovinou dominantního vzhledu umělých rostlin. Pamatujte také na to, že umělé květiny nepřesazujete. Květináč, který pro ně vyberete nyní, s nimi již zůstane. Proto by měl mít minimálně moderní vzhled a měl by ladit se stylem místnosti, ve které bude umělá rostlina jako výzdoba do interiérů umístěna. Konečný výběr záleží na vás, ale k umělým květinám se více hodí atypické tvary.

Moderní umělé palmy překonají i originál

Co se týká výběru umělých rostlin, rozhodnutí je velmi individuální a těžko vám někdo poradí, která rostlina je pro vás ta pravá. O výběru totiž rozhoduje styl dané místnosti, ostatní dekorace a samozřejmě váš vkus. V současné době jsou nejoblíbenější exotické umělé palmy. Tvarově jsou velmi bohaté a netypické. Živé palmy navíc vyžadují nadstandardní péči a umělé jsou proto do bytů i venkovních prostor mnohem vhodnější.

Pokojové fontány s barevným osvětlením vás pohladí na duši

Pokud vás umělé palmy uchvátí, jistě je potřeba sladit do exotického stylu i zbytek místnosti. Vynikající příležitost nabízí pokojové fontány, které mají velmi netypické a nadčasové tvary. Často obsahují také LED osvětlení, které působí společně se zvukem zurčící vody blahodárně na lidskou psychiku. Voda v pokojové fontáně navíc zvlhčuje vzduch v místnosti a je proto velmi užitečná v místnostech, kde se spí nebo kde je sucho a teplo. Jistě vás příjemně překvapí luxusní vzhled moderních fontán, které jsou vyráběné z kamenů a mramorů. Pokud se vám tyto pokojové fontány zalíbí, můžete si z nabídky zahradních fontán vybrat i některé do venkovních prostor. Zahradu to velmi oživí.