Interiérové dekorace inspirované ptactvem

S jarem je spojeno mnoho symbolů, avšak nejtypičtější jsou pochopitelně květiny a ptáci. My se dnes zaměříme právě na ptactvo, které se stalo vzorem pro celou spoustu designérů. Podívejte se, jaká kouzla s nimi v interiéru dokázali vytvořit a nechejte si inspirovat také.

dekorace
Zdroj: decoist.com

Od stěny až po podlahu

Existuje mnoho způsobů, jak dostat některý z ptačích motivů do svého domova. Vždy nás však bude zajímat to, jak moc chceme nechat novou dekoraci vyniknout. Pokud se nebojíme radikálních změn v interiéru a naopak jej chceme velmi snadno oživit, pak je skvělým nápadem nástěnná dekorace. Jednat se může buď o klasický obraz, plastický model letícího hejna ptáků nebo například jen samolepicí tapetu. Využít ptačí motiv můžeme i na samotnou podlahu v místnosti a to v podobě atraktivního koberce. Ten může mít buď jemný ptačí vzor nebo přímo jeho tvar.

dekorace

Pro ty, co hledají jen decentní výzdobu

Pokud se nechcete pouštět do velkých změn, ale dáváte raději přednost drobným doplňkům, pak by se vám mohly zalíbit dekorativní ptáčci ze sádry, porcelánu nebo plastu. Ti se totiž skvěle hodí nejen jako dekorace do polic a či knihoven, ale klidně i na pracovní stůl, kde nezabírají mnoho místo a přeci dělají ozdobu. Bát se nemusíte ani plastických modelů, které jsou obzvlášť nyní velmi moderní a zdobí již mnoho moderních interiérů.

dekorace

dekorace

dekorace

dekorace

dekorace

dekorace

dekorace

dekorace

dekorace

dekorace
Zdroj: decoist.com