Jak na výběr obrazu do kuchyně? Důležitý je motiv, rozměr i dominantní barva!

Při zařizování a dekorování bytu či domu bývá kuchyně často opomíjena, jakožto místnost čistě praktického charakteru. Kuchyně je však místnost, ve které lidé dle statistik tráví nejvíce času a proto je její příjemný a stylový vzhled velice důležitý. Zároveň kuchyně nabízí širokou škálu možností vybavení a dekorování.

0463
Foto: obrazyled.cz

Jelikož bývá v kuchyních omezený prostor a volné plochy bývají beze zbytku použity pro odkládání spotřebičů či jiných kuchyňských potřeb, je vhodné používat jako dekoraci zejména obrazy na zeď.

Při vybírání těch správných obrazů můžete využít toho, že do kuchyně lze použít zcela odlišné motivy než v případě jiných místností, jako např. obývacího pokoje. Většinou jsou oblíbené motivy vztahující se k jídlu či potravinám. Jejich účel je jasný – navodí nám příjemnou atmosféru a chuť na jídlo. Klasickými motivy jsou různé druhy ovoce. Pokud obraz zobrazuje detail či se jedná o makrofotografii, pak se může jednat o velmi designový motiv, který dodá kuchyňskému interiéru stylový charakter. Milovníci kávy pak ocení v naší nabídce širokou škálu aranžmá s motivem tohoto lahodného nápoje. V nabídce jsou jak detailní fotografie zrnek kávy, tak motivy čerstvě uvařené kávy v šálku. Nádech exotiky pak kuchyni dodá fotografie s kořením.

0345
Foto: obrazyled.cz

Vybrat si můžete mezi klasickými obrazy nebo obrazy skládanými. Právě skládané obrazy jsou v poslední době velkým trendem pro ty, kteří jsou vyznavači spíše netradičních interiérových dekorací. V případě, že si vyberete klasický obraz, můžete vybírat mezi čtyřmi velikostmi – nejmenší 45 cm x 30 cm, největší pak 120 cm x 80 cm. Pro menší kuchyně jsou vhodné spíše obrazy s menšími rozměry – ty větší budou kuchyni opticky ještě více zmenšovat.

Při vybírání toho správného obrazu do kuchyně je však důležité soustředit se nejen na motiv a mít na paměti vhodné rozměry, ale brát v potaz i vhodné barvy. Obrazy by měly být ideálně laděné do jedné barvy či odstínu barev, aby interiér celkově nepůsobil kýčovitě či nahodile. Zcela samostatným tématem je pak působení barev na naši psychiku. Psychologové zjistili, že barvy jsou totiž schopny silně ovlivnit naši náladu, pocity, kreativitu či schopnost soustředění. Dá se říci, že do každého typu pokoje lze zvolit ideální typ barvy. Do kuchyní je v tomto případě doporučováno volit dekorace v teplých barvených odstínech. Ty v nás totiž povzbuzují energii, radost a dokonce i chuť na jídlo. Za ideální kuchyňskou barvu je považována oranžová, která má schopnost nejvíce stimulovat náš apetit. Pokud však máte v plánu držet dietu, pak zvolte dekorace v modré či v zelené barvě.

2227
Foto: obrazyled.cz

V našem e-shopu můžete vybírat ze 4 velikostí klasických obrazů či ze samostatné kategorie obrazů dělených. Ceny se pohybují mezi 360 a 1299 korunami, právě v závislosti na rozměrech obrazu. V naší nabídce je celá řada motivů, samozřejmě nejen těch kuchyňských, ale i motivy přírody, měst, oceánu a mnoho dalších.

LED obraz kávy je vhodný především do kuchyně

Jako jedna z mála českých firem také nabízíme speciální podsvícené LED obrazy, které dokážou dodat běžné fotografii zcela originální rozměr. LED obrazy jsou oproti klasickým obrazům díky své LED technologii sice o něco dražší, zato vám zaručí, že váš interiér bude zařízen opravdu nevšedně a stylově a nikdo jej jen tak nepřehlédne!

led-obraz-kava
Foto: obrazyled.cz