Moderní květináče jsou ozdobou každé rostliny

Květiny jsou ozdobou zahrad i bytů. Můžete si pořídit rostliny doslova z kteréhokoliv koutu země, pokud jste schopni jim dát řádnou a odpovídající péči. Aby vaše rostliny ale nakonec doopravdy vynikly, měly byste k nim vybrat i vhodné květináče, které jsou pro změnu ozdobou rostlin.

svítící květináče
Zdroj: digsdigs.com

Výběr květináčů nemusí být tak snadný, jak se na první pohled zdá. Pokud chcete udělat opravdu dekorační dojem, je vhodné sladit květináč a rostlinu tak, aby k sobě navzájem pasovaly. Jakmile objevíte kompletní nabídku květináčů, sami pochopíte, jak je tento faktor důležitý.

Originální květináče nemusejí být zaručenou modernizací

Někteří lidé se pokoušejí vyrobit originální květináč svépomocí z klasických keramických květináčů, které se dají považovat za prvotinu tohoto výrobku. Nejčastější technikou k výrobě je použití ubrouskové techniky. Zaručeně tyto květináče vypadají originálně, ale za projev moderní domácnosti je považovat bohužel nelze.

Vyzkoušejte nezvyklé tvary s glazurovaným povrchem

Mezi skutečně moderní květináče patří momentálně vysoké a úzké tvary s glazurovaným povrchem v sytých barvách. Do světlých místností se naopak hodí barvy pastelové. Jakákoliv barva květináče musí ladit zároveň s květinou. Pokud pěstujete zelené rostliny bez květů, jsou nejvhodnější neutrální barvy, nejlépe bílá. Glazurovaný povrch v tomto případě ničemu nevadí.

Pro venkovní květináče platí jiná pravidla

Venkovní květináče jsou pak samostatnou kapitolou, která rovněž vyžaduje trpělivost při výběru. Velmi záleží také na typu zahrady či jiného venkovního prostoru. Pro terasy a altány můžete bez obav využít stejný typ květináče, který se používá v bytě. Pro pergoly a zahrady se pak lépe hodí květináče z přírodních materiálů, které navíc lépe odolají venkovním vlivům. Závěsné květináče jsou pak neutrální možností vhodnou pro jakýkoliv prostor.