V jakém povlečení spíte nejraději?

Mnoho z nás už má dávno vybráno svůj oblíbený materiál povlečení. To, do čeho nás ukládaly před lety naše maminky, nám zůstalo zafixováno hodně hluboko a dodnes nám to vyvolává příjemný pocit spánku. Nahlédněte do dnešního přehledu povlečení, které by Vám mohly připomenout dětství.

bavlněné povlečeníFoto: pinterest.com

Hledáte změnu? Nebo se jen rozhlížíte po jiných materiálech? Jaké jsou vaše priority? Spíte pod hladkým
povlečením? Nebo neradi žehlíte?

Struktura materiálu povlečení

Možná od útlého věku spíte v hladké bavlně a na své oblíbené bavlněné povlečení nedáte dopustit. Tento jemný materiál potřebujete k tomu, aby se Vám příjemně usínalo. Nebo vaše pokožka miluje bavlnu a zvrásněný povrch krepového bavlněného povlečení vám také udělá radost? Oba tyto druhy povlečení jsou ze 100% bavlny, oba jsou hřejivé, velmi prodyšné a savé. Rozdíl ucítíte na dotek. Krepové povlečení má povrch střídavě hladký a zvrásněný na rozdíl od jen jemného a hladkého klasického bavlněného povlečení. Někdo hladkou bavlnu nevymění, jiný zase rád spává pod zvrásněnou bavlnou krepového povlečení. Stačí si jen vybrat ten správný motiv a vzor, do kterého povléknete svou postel. Oba materiály dnes nabízejí širokou škálu barev a vzorů. Můžete doladit správnou barvou povlečení styl vaší ložnice nebo vybrat motiv, který se bude hodit k vaší osobnosti.

Údržba povlečení z bavlny

Jak už víme, bavlněné povlečení z hladké bavlny i z bavlněného krepu jsou vyrobeny ze 100% bavlny. Můžete dát také přednost krepovému povlečení ze 100% polyesteru, z tzv. mikropkrepu. U něj jsou tyto vlastnosti jiné, ale srovnáváme-li povlečení z bavlny, ať už hladkého povlečení či krepového, potom teplota praní a udržení sytosti barev, jsou u obou těchto materiálů stejné. Rozdíl je v tom, že Krepové povlečení nebudete muset žehlit.

Dáte přednost spaní v hladké bavlně nebo si raději ušetříte čas se žehlením, který věnujete vám oblíbeným činnostem. Každý z nás si dokáže vybrat.