Vánoční ozdoby z celého světa

Pokud hledáte opravdu jedinečný kousek vánoční dekorace, pak bude třeba nahlédnout do zahraničí, odkud pochází celá řada zajímavých tradičních motivů, které jsou velmi oblíbené. K nám se však mnohdy ještě nedostaly, což je pochopitelně obrovská škoda. Podívejte se společně s námi, o co tak přicházíte.

vánoce
Zdroj: decoist.com

Dřevěné hračky

Stále více českých rodin se postupně od kýčovitých vánočních ozdob z různých druhů materiálu vrací k tradičním dřevěným figurkám. Mají v sobě totiž cosi nepopsatelně kouzelného a brzy si je zamiluje každý. I v zahraničí je jejich obliba velmi vysoká a to především co se týče ozdoby samotného Santy. Jeho původní dřevěnou napodobeninu s pytlem a vycházkovou holí navrhl Kay Bojesen v roce 1940 a od té doby se tato dřevěná figurka stala neodmyslitelnou součástí řady rodin. Pokud zavítáme do severských zemí, opět se setkáme nejčastěji s dřevěnými ozdobami. Nečekejte ale nudné motivy a vzory, ale naopak velmi zajímavé provedení, které vás zaujme svoji dokonalostí a precizním zpracováním.

vánoce

Vítejte v ráji vánočních ozdob

A v severským zemí ještě na okamžik zůstaneme, protože právě tam vznikly ty nejúžasnější vánoční ozdoby na světě. Ve Skandinávii je znám takzvaný Tomte, mytologická postava, která je neodmyslitelně spojena s vánočními svátky. Lidé věří, že je duší jejich domova, a proto nesmí ve jejich interiéru chybět. Vyroben může být například z vlny.

vánoce

vánoce

vánoce

vánoce

vánoce

vánoce

vánoce

vánoce
Zdroj: decoist.com