Velikonoční dekorace rozzáří váš domov

Velikonoce jsou jarní svátek, který se pojí s mnoha tradicemi. K tomu také patří ta správná dekorace. Nemusíte utrácet mnoho peněz za výzdobu, stačí pár korun a správný nápad a budete mít nádherné Velikonoce, plné barev.


Foto: digsdigs.com

Co budete potřebovat?

Stačí, když seženete pár větviček z břízy, kvalitní vajíčka, řezané květiny a k tomu vosk. Uvidíte, jakou budete mít radost při tvorbě. Potřebujete ještě štětce, nůžky a lepidla.

Tip na velikonoční dekorace

Rozkvetlé skořápky jsou opravdu rychlou dekorací, která je efektivní a ozdobí krásně sváteční stůl. Stačí prázdné vaječné skořápky, pečlivě je musíte umýt a pomocí lepidla je k sobě přilepíte. Položíme je na porcelánový talíř, naplníme je vodou a ozdobíme řezanými květy. Jednoduchá krásná ozdoba za pár minut. Jako květy si můžete vybrat chryzantémy, na zahrádce stačí i natrhat fialky či sedmikrásky. Důležité je však dolévat do skořápek vodu, aby květy nepošly.

Co takový svícen s včelím voskem? Stačí si z odvaru z cibulových slupek obarvit vajíčka, dobře je odmastit přípravkem na nádobí, aby vajíčka byly beze skvrn. Horní třetinu pomaloučku odlomte a vytvoříte malou mističku. Včelí vosk rozpustíte ve vodní lázni, roztavený vosk pomalu nalijeme do skořápky a do středu zastrčíme ustřižený knot. Vajíčko poté umístíme do malého věnečku, který může být vytvořen z drobného kvítí, sedmikrásek, peří či zimostráze. Nebo lze použít i drobný šípek či žlutý vratič.

velikonoční dekorace fotografie
velikonoční dekorace fotografie

Foto: digsdigs.com – Velikonoční dekorace fotografie