Jak vybrat vchodové dveře, aby ladily s exteriérem i interiérem

Vstupní dveře jsou bránou do vašeho domova a kromě toho, že by měly dobře strážit všechny jeho obyvatele domu, měly by také hezky vypadat. Nechcete se přece každý den dívat na nudné šedé dveře s obyčejnou kovovou kliku, ani nechcete, aby na sebe křiklavé dveře neustále přitahovaly pozornost.

Jak vybrat vchodové dveře tak aby ladily s exteriérem i interiérem_1
Foto: Adlo.cz

Je logické, že chcete, aby dveře doplňovaly vzhled vašeho domu zvenčí a zároveň hezky vypadaly zevnitř. Jak ale vyřešit situaci, kdy se barva fasády domu liší od barev, do kterých máte sladěný interiér?

Jednoduše. Pořiďte si kvalitní bezpečnostní dveře, které budou mít podle vašeho přání z každé strany jiný vzhled. Zvenčí tak můžete mít nenápadné dveře, které splývají s barvou fasády – takové dveře nebudou zbytečně upozorňovat na to, že máte dobré kvalitní dveře chránící majetek uvnitř, a zbytečně tak lákat zloděje.

Jak vybrat vchodové dveře tak aby ladily s exteriérem i interiérem_2

Uvnitř mohou mít dveře některý z výraznějších designů, které naopak vyšperkují váš interiér. Můžete zvolit nějaké netradiční zdobení nebo výraznou barvu. Líbí se vám například námořnický styl, a máte proto celý vstupní vchod stylizovaný v jasně modré barvě s pruhovanými doplňky? Pak vás nadchnou například tyto nádherné modré dveře.

Jak vybrat vchodové dveře tak aby ladily s exteriérem i interiérem_3

Spousta lidí ale upřednostňuje spíš nenápadné zdobení, které působí elegantním a univerzálním dojmem. Nemusíte se tak bát, že se vám výrazný design okouká a kdykoli můžete přistoupit ke změně výzdoby interiéru. Pokud se vám tato cesta zamlouvá, můžeme vám doporučit vchodové dveře v jemných tónech, a to například ve světlých odstínech dřeva nebo ve sněhově bílé. I tyto dveře je však možné důmyslně oživit prostřednictvím nenápadného zdobení.