Jak vybrat vhodný elektrokotel

Elektrokotel je zařízením, s pomocí něhož můžete vytvářet teplo ve své domácnosti a využívat jej k ohřevu teplé vody. Model vytápění, jehož největším protivníkem je plynový kotel.

Jednoznačně nelze tvrdit, který z těchto výrobků je lepší, protože elektrokotel má své pevné místo pouze v určitých nemovitostech.

Jeho pořízení se vám vyplatí hlavně u nízkoenergetických objektů s dobrými izolačními materiály. Vzhledem k vyšší ceně elektřiny je třeba tento neduh dohnat právě menší spotřebou. Velice často je aplikován také jako záložní zdroj pro tepelné čerpadlo.

Při nákupu si pohlídejte hned několik parametrů

Tím nejdůležitějším bude volba správného výkonu. Se stanovením této hodnoty by vám měl poradit odborník, protože závisí na celkové vytápěné ploše, počtu radiátorů, podlahovém vytápění a dalších faktorech.

Na otázku jak vybrat elektrokotel tak neexistuje jednoznačná odpověď. Od vhodně zvoleného výkonu se totiž odvíjí i velikost jističe, s čímž byste měli také počítat. Ideálně již při návrhu elektroinstalace v nemovitosti.

Oproti plynovému kotli se zde domůžete i jednoho velice příjemného kladu, a to jsou podstatně nižší pořizovací náklady započínající na hranici 10 000 Kč.

Cena elektřiny s elektrokotlem

S nákupem elektrokotle neopomínejte ani na změnu toho správného tarifu, na nějž máte nárok. Obvykle je to sazba D45d, s nímž vám cena elektřiny klesne na opravdové minimum. A to nejenom v rámci provozu elektrokotle, ale i u ostatních elektrických spotřebičů v domácnosti. K tomuto typu topného zdroje se mimo jiné pojí i další klady, která vás potěší.

  • Nízký tarif trvající většinu dne
  • Nenáročné ovládání
  • Bez nutnosti sjednávat pravidelné revize

V okamžiku, kdy zvolíte ten správný elektrokotel, měli byste se logicky přesunout k volbě vhodného dodavatele elektřiny.

Cena elektřiny může být minimální

Při výběru toho nevýhodnějšího poskytovatele této komodity vsaďte na praktické internetové kalkulačky. Ty vám v tomto směru hodně pomohou. Nejenom, že ušetří váš drahocenný čas, ale ve výsledku také finance.

Cena elektřiny je stále se měnící položkou, takže neváhejte porovnat ceny elektřiny a provádějte to každoročně. Změna dodavatele je totiž bezplatná, pokud tedy nejste vázáni žádnými smluvními podmínkami.

Pořiďte si kvalitní elektrokotel a k tomu získejte tu nejlepší cenu elektřiny na současném trhu. Pak budete maximálně spokojeni.