Krbová kamna jsou cestou k samostatnému vytápění

V mnoha domácnostech existuje možnost dálkového vytápění. To platí ovšem spíše ve větších městech a pouze v panelákových bytech. Další variantou je pak samostatné vytápění, kdy jsou kamna poháněná určitým druhem paliva. Ve starších bytovkách pak může být na jedna kamna vytápěno i několik domácností.


Zdroj, foto: namir.cz

V takovém případě může ale nastat problém. Sousedské vztahy nejsou vždy na nejlepší úrovni, a pokud si dělají sousedé naschvály, může se z topení stát noční můra. Nejenom, že se musejí jednotlivé domácnosti ve vytápění střídat, ale navíc si nemusejí vyhovovat v požadavcích na teplo.

Využijte krbová kamna k samostatnému rozhodování

Pokud se potýkáte s podobným problémem, existuje zde poměrně reálné řešení vašeho problému ve formě vlastního vytápění. Pro většinu domácností jsou nejideálnější volbou krbová kamna, která jsou schopna vyhřát několik místností i bez nutnosti rozvodu trubek, ale hlavně vám zajistí samostatné rozhodování o míře vytápění. Většinou nebývá problém sehnat potřebné povolení.

O typu krbových kamen rozhoduje prostor

Krbová kamna si ovšem vybírejte s rozvahou. Nejvíce záleží na velikosti prostoru, ve kterém žijete. Dbejte proto při koupi kamen na vhodný výkon. Domácnost o třech místnostech bude vyžadovat jiný typ kamen než malá garsonka. Krbová kamna ovšem celkem spolehlivě využijete i v rodinných domech. Vytápět je můžete pomocí tuhých paliv nebo pelet.

Chalupářská kamna mají jedinečný design

Snad největší výhodou krbových kamen je jejich design. Vzhled je sice druhořadým faktorem, ale v tomto případě jistě uvítáte elegantní a moderní pojetí vzhledu. Velmi oblíbené jsou pak chalupářská kamna, která dodávají atmosféru na chatách a chalupách. Díky proskleným dvířkům můžete po večerech pozorovat plápolající oheň a užít si tak příjemnou atmosféru a romantiku.