Návrat rolet: vyberte si

Proč začínají být znovu trendy? Jednoduše proto, že skvěle vypadají. To ovšem není vše. Rolety jsou oblíbené také zvenčí domu. Mají totiž řadu praktických funkcí.

výběr rolet
Zdroj: almma.cz

Ačkoli na oknech českých domácností s přehledem vedou klasické hliníkové žaluzie, dříve využívané interiérové rolety pomalu slaví svůj návrat.

U vnitřních rolet se jednoznačně jedná o kombinaci funkčnosti a estetické dokonalosti. Současné interiérové rolety jsou totiž velice atraktivní. Mohou být jednobarevné, ale také vzorované a také škála materiálů je širší, než tomu bylo dříve. Obvykle jsou vyrobeny ze syntetických látek, které jsou nenáročné na údržbu, ovšem lišit se můžete zejména propustnost světla. Rolety se tak pohybují od téměř dokonalého zatemnění až po pouhé změkčení světla.

U venkovních okenní rolet je řeč spíše jenom o funkčním využití. Jsou spíše praktickým, než estetickým doplňkem, i když i u nich lze vybrat z široké palety barevných odstínů. Přesto jsou v oblibě právě pro jejich um dokonale zatemnit a ochránit tak nejenom soukromí, ale také tepelnou pohodu domova, především v letních měsících. Kovové lamely, kterými jsou venkovní rolety tvořeny, ovšem současně propouštějí vzduch, což umožňuje intenzivní větrání. Hmyz vám ale do domu nepustí, dokonce lze využívat u vybraných typů rolet také nezávisle se pohybující sítě proti hmyzu, které jsou součástí rolet, ale jejich zatahování s roletami nesouvisí. V zimních měsících se pak venkovní rolety také prakticky vyznamenávají, když pomáhají udržovat teplo uvnitř a nepouštějí ho ven. Tím vám šetří finance za vytápění.

Obě varianty pochopitelně můžete skloubit. Uvnitř mít na oknech moderní látkové rolety, a zvenčí ty předokenní. Pokud už si ovšem venkovní předokenní rolety pořídíte, skutečně je používejte. Byla by škoda takové investice.

výběr rolet
Zdroj: almma.cz

výběr rolet
Zdroj: almma.cz

výběr rolet
Zdroj: almma.cz