Pořizujeme si zahradní domek

Máte pocit, že vaší zahradě něco chybí? Pak by pro vás mohl být řešením zahradní domek, který nejen oživí prostor, ale je především také velmi praktický.

zahradnidomky
ilustrační foto: domky-herold.cz

Uložit do něj můžete zahradní techniku, ale také se zde můžete ukrýt před nepříznivým počasím. Záleží však na tom, jaký typ domku a v jakých rozměrech si vyberete.

Jaký velký zahradní domek potřebujete

První, v čem bychom měli mít jasno, pokud se chystáme pořídit si zahradní domek, jsou rozměry. Ty určíme jednak podle volného prostoru, který na zahradě máme, ale také podle toho, k čemu zahradní domek chceme využívat. Pokud nám má například sloužit jen pro uložen několika kusů zahradního nářadí, pak si pohodlně vystačíme s menším domkem. Hodláme-li ale do něj uschovávat například i větší zahradní sekačku nebo jízdní kolo, budeme potřebovat domek ve větších rozměrech. Ten využijeme i v případě, kdy nám zahradní domky nemají sloužit jen k uložení věcí, ale kdy jej chceme využívat i jako úkryt před deštěm. Zahradní domek totiž také může mít postel nebo stolek s židlí – zkrátka vše, co jen můžete pro pohodlný pobyt na zahradě potřebovat. Popřemýšlejte i vy o tom, zda ho vaše zahrada také nepotřebuje, který byste jistě maximálně využili.

Zahradní domek pro vaše pohodlí

Důležitá je také správná volba materiálu pro zahradní domek, ačkoliv většina zákazníků dává již automaticky přednost dřevu. To nejen dobře vypadá, ale je také odolné. Na zahradu dřevěný domek zapadne přímo dokonale, a tak se není ani čemu divit, že je právě dřevo tak oblíbené. Domek si můžete snadno sestavit svépomocí. Později k němu můžete dokoupit i některé z doplňků, jako je například vnitřní obložení nebo krb. Domky mohou mít také různé rozložení a velikosti oken i dveří. Problémem není ani vyhotovení na míru podle vámi stanovených požadavků. Kromě dřeva se můžete na trhu setkat například ještě s plechem. Ten je také velmi odolný a nenáročný na údržbu, avšak na zahradě nevypadá tak atraktivně jako domek dřevěný. Vybírat zkrátka musíte podle svého vkusu. Plechové domky jsou vhodné pro uschování zahradního nářadí a techniky, takže pokud chcete zahradní domek využívat i pro trávení volného času, pořiďte si raději ten dřevěný.

Partnerem Článku jsou domky-herold.cz – profesionál pro vaší zahradu.