Přírodní materiály jsou pro zahradní nábytek z palet základ

Jestliže vás již nudí neustále se opakující nabídky zahradního nábytku a chcete svoji zahradu ozvláštnit něčím opravdu originálním, neváhejte se vydat směrem přírodních materiálů. Neopakovatelnou originalitu vám pomůže získat nábytek z palet, který se může pochlubit výstupem na vrchol mezi atraktivní a vděčné výrobky za velmi krátkou dobu.

nábytek z palet
Zdroj, foto: 1.design-milk.com, zahradní nábytek z palet

Zahradní nábytek z palet se vyznačuje svoji jednoduchostí. Jistě ale znáte přísloví, které tvrdí, že: „v jednoduchosti je krása“ a u nábytku z palet to platí dvojnásobně. Pro zahradní využití je vhodnější ponechat tomuto nábytku původní barvu bez větších barevných úprav. Můžete ochránit svůj nový nábytek vhodným nátěrem proti dešti a přílišnému slunci, ale větší úpravy většinou nejsou na zahradě potřeba. Pouze v altánech či pergolách volí lidé různé barvy ke zkrášlení zahradního nábytku. Do vašeho vkusu vám ovšem nikdo mluvit nebude.

Z palet můžete vytvořit doslova jakýkoliv nábytek

Palety lze také rozřezat na menší rozměry a zvýšit tak variabilnost modelů. Vytvořit můžete skříňky, stolky, židličky i křesla. Velmi vzhledné jsou vertikální zahrady nebo kaskádové záhony. To vše a ještě mnohem víc lze z palet vytvořit pouze díky fantazii, šikovnosti a krabicí šroubů či hřebíků. Dříve se nadbytečné palety vyhazovaly na skládku nebo končily jako rezervní otop do kamen. Dnes již lidé přišli na to, že každá věc má své užitečné využití, a že takový nábytek z palet je z ekonomického hlediska mnohem dostupnější než klasický.

Nábytek z palet může být i pohodlný

Různé doplňky jsou při konečných úpravách téměř nutností. Zvláště u sedacího nábytku je vhodné, abyste využili pro sezení měkčí materiály než je holé dřevo. Barevné polštářky navíc vytvoří útulný dojem a to je při relaxaci na zahradě nenahraditelný pocit. Pokud se rozhodnete nechat nábytek z palet pod otevřeným nebem bez jeho přemisťování, je jistě vhodné opatřit jej ochranou v podobě základního laku. Jedině tak váš nový nábytek zůstane stále jako nový.

Možností, které nabízí nábytek z palet v domácnosti je téměř nevyčerpatelné množství. Chcete si vyzkoušet funkci architekta, návrháře i výrobce v jednom? Pak se co nejdříve poohlédněte po vhodných paletách a pusťte se do díla. Vaše mistrovská díla čekají pouze na vaše ruce.

nábytek z palet
Zdroj, foto: 1.design-milk.com