Přivítejte letní sezonu novým bazénem

Letní počasí už konečně zavítalo i k nám, a proto je právě tohle ta nejvhodnější doba pro pořízení zahradního bazénu.

bazén
ilustrační foto: marimex.cz

Pokud si nevíte rady s jeho výběrem, pak vám jistě přijde velmi vhod náš dnešní článek, kde vám pomůžeme vybrat ten pravý bazén, který vám bude zpříjemňovat horké letní dny na vaší zahradě.

Proč si zvolit nadzemní bazén

bazén
Jednotlivých druhů zahradních bazénů existuje mnoho. Někteří investují do velkých bazénů, které jsou zapuštěné do země, jiní dávají přednost bazénům nadzemním. Není se ani čemu divit, jelikož právě ty nabízí celou řadu výhod, díky kterým patří mezi nejprodávanější druhy bazénů vůbec. Nejen, že jsou praktické, ale především pomohou vaší peněžence ušetřit peníze, které byste museli jinak utratit za výstavbu vestavěného bazénu. Nadzemní bazén je totiž finančně mnohem výhodnější. Navíc jej lze zakoupit ve více velikostech, takže se nemusíte obávat, že by váš nový bazén nenašel na zahradě své místo. Jednoduše jej vyberete podle toho, jak moc velký prostor máte v současné době k dispozici. Nadzemní bazén nevyžaduje ani žádné zásadní úpravy terénu a jeho složení zvládnete jistě sami. Další nespornou výhodou tohoto typu bazénů je snadná údržba a filtrace vody. Ta je většinou řešena pomocí externího pískového filtru, který si můžete k bazénu dokoupit. Někdy ale již bývá součástí bazénové sady. Stejně tak už v balení naleznete i praktické schodky. Dále ale můžete dokoupit i různé ochranné fólie, kryty na bazén a podobně. Nafukovací nadzemní bazény jsou nejčastěji nabízeny ve verzi s nafukovacím prstencem. Takový bazén pak stačí jen napustit vodou a prstenec se pomocí tlaku vody sám zvedne a bude tak udržovat tvar bazénu. Snadná je i zimní údržba, jelikož bazén stačí jednoduše složit a uskladnit na další sezonu.

Co by se vám k bazénu mohlo ještě hodit

skluzavka
Samotným bazénem však ještě letní radovánky končí ani zdaleka nemusí. V současné době k němu totiž můžete dokoupit celou řadu doplňků, které uvítají obzvlášť vaše děti. Co jim takhle dětská skluzavka, po které se budou moci sklouznout rovnou do bazénu? Nebo praktický slunečník nad bazén, který vaše děti ochrání před sluncem? K dostání jsou i různé designové stříšky nad bazény, které jsou členěny do kategorií podle průměru bazénu. Každý si tak najde tu, která bude jeho bazénu perfektně sedět. Zapomenou nesmíme ani na tolik oblíbené nafukovací hračky. Na větší bazén si můžete pořídit i lehátko nebo velmi oblíbené nafukovací křeslo. Takových doplňků je však nepřeberně mnoho, takže váš bazén během chvilky může zdobit například i nafukovací krokodýl, želva nebo delfín. Neváhejte a pořiďte si svůj nadzemní bazén ještě dnes, kdy jsou jejich ceny co nejpříznivější a připravené na letní sezonu.