Revitalizace staveb

Vlhkost způsobující plíseň nebo velká spotřeba energií při vytápění můžou být důvodem k rekonstrukci, která povede ke zlepšení teplených a izolačních vlastností domu. Zlepšit nevyhovující stav budovy můžete například výměnou oken a dveří nebo zateplením.

revitalizace stavbyZdroj: zillow.com, Vanessa Deleon

Šetřete peníze za energie

Mimo revitalizace bytových domů provádí společnosti drobné opravy, do kterých můžeme řadit malířské, natěračské nebo instalatérské práce až po rekonstrukce domů zahrnující sanace vlhkého zdiva, základů a krovů, výměnu oken, dveří a zateplení fasád. Vysoké ceny energií nutí každou domácnost k úsporám. Výměna oken může vést ke snížení tepelných ztrát. Dnes patří mezi nejčastěji využívanou variantu montáž plastových oken. Výměna nebo pořízení nových oken přispívají nejen k úsporám energií, ale také je podstatně snížen hluk z okolí. Kvalita daná profilovým systémem, rozměry a barevným provedením je závislá na požadavcích zákazníka. Hliníková okna zaručují dlouhou životnost a přináší nadstandardní kvalitu. Výborné protihlukové a izolační vlastnosti, dokonalé řešení konstrukce a zajištění těsnosti, stability a pevnosti může být jedním z důvodů proč se rozhodnout právě pro hliníková okna. Nejste si jisti, který typ je nejvhodnějším pro váš dům? Chcete-li poradit, jaká okna a dveře vybrat, obraťte se na odborníky.

Zateplení

Zřejmě nejpodstatnější krokem ke snížení nákladů za teplo je zateplování fasád. Hlavní předností je snížení nákladů a zvýšení tržní ceny objektu. Teplota uvnitř budov se udržuje na stabilní hodnotě během celého roku. Zateplit můžete obvodový plášť domu, soklovou část a stropy suterénů. Samotný proces je složen z očištění fasády od nežádoucích nečistot a přípravy plochy k montáži izolačních materiálů. Následuje vlastní proces zateplení, složený z rozmístění a lepení zvolené izolace, jejího ukotvení a přebroušení do souvislé rovné plochy. Stavební práce jsou zakončeny nanesením omítky v bílé nebo barevné variantě. Použitý materiál musí být odolný proti klimatickým účinkům a mechanickému poškození. Cena se odvíjí od rozsahu a použitých materiálů. Komplexní poradenství a v oblasti zateplení přináší společnost Profiplast s dlouholetou tradicí a bezkonkurenčními cenami.

Energetický audit

Cenné informace o stavu budov a jejich tepelných a izolačních vlastnostech poskytuje energetický audit. Cílem je navržení variant směřující ke zlepšení stavu a k celkovým úsporám. Energetický audit je definován v legislativě, kde je stanoven jeho rozsah a způsob zpracování. Zpracování energetického auditu může být povinné při dosažení kritérií uvedených v platných právních předpisech. Písemná zpráva z auditu obsahuje mimo jiné současnou úroveň energetické náročnosti, popis a zhodnocení výchozího stavu, návrhy energeticky úsporných opatření, jejich specifikace, varianty a výběru vhodného opatření, ekonomické a environmentální vyhodnocení vybrané varianty, závěrečný posudek a výstupy energetického auditu. Ač se může zdát zateplování triviálním problémem, skutečně dobře odvedenou práci pocítíte během prvních chladnějších dní. Naopak se stále více setkáváme s použitím nekvalitních materiálů, za které sice zaplatíte, ale účinek se nedostaví.

revitalizace stavebZdroj: zillow.com, Brigid Wethington
revitalizaceZdroj: zillow.com, Bethany Jenkins