Rolety mohou tvořit krásný dekorační prvek

Stínění do oken by nemělo být jenom funkční, ale tvořit i příjemný dekorační prvek. V dnešní době už není problém získat řešení, které splňuje oba dva požadavky. Samozřejmě, že je důležitá především funkčnost, tedy zadržení slunečních paprsků, ale estetika se s ní velmi příjemně snoubí.

Foto: Veluxeshop.cz

I okrasná funkce je důležitá

Důraz na design interiéru je v poslední době velice silný. Lidé se snaží, aby v místnostech, kde tráví hodně času, jim bylo také příjemně. Běžné zařízení kanceláře, pracovny, ale i obývacího pokoje, nebo třeba domácí ložnice musí být nejenom praktické, ale zároveň i hezké. Díky tomu se stane místem, do kterého se budou lidé rádi vracet. Funkčnost u stínících prvků, ať už jde o rolety, žaluzie nebo venkovní markýzy spočívá v tom, aby dokázaly regulovat tok světla a zároveň do určité míry i tepla. Nic ale nebrání tomu, aby zároveň tvořily okrasný prvek interiéru.

Látku můžete vyměnit podle nálady

Rolety mohou vyniknout barevností, jak ukazuje třeba VELUX římská roleta. Nabízí celou paletu dekorativních řešení. Můžete využít různé možnosti krásných látek. Díky tomu dokážete svoji římskou roletu sladit s interiérem. Dokonce můžete i látku podle nálady vyměnit a těžit tak z různého efektu. Jak? Velmi jednoduše látku odepnete z vodicích lišt v okně a připnete tam jinou. Můžete si tak proměňovat design místnosti kdykoli budete chtít.

Vše si naranžujete, jak potřebujete

Řásněná roleta je upevněná v bočních lištách a ovládá se velmi jednoduše manuálně. Můžete bez problémů nastavit různé polohy horní a spodní latě. Tento typ rolety totiž není usazen napevno ani nahoře, ani dole. Dá se tedy vytahovat nebo natahovat podle potřeby. Za spodní nebo horní úchyt roletu uchopíte a posunete. Můžete si tak tento funkční a zároveň okrasný prvek umístit, kam chcete.