Schodiště už nemusí být nudné

Využíváme je denně a stalo se pro nás natolik samozřejmou součástí našeho domova, že nás mnohdy ani nenapadne, že by mohlo být jiné, lepší, atraktivnější. Řeč dnes bude o schodišti, jehož styl a úprava bývají často opomíjené.

schodiště
Zdroj: decoist.com

Změna snadno a efektivně

Celkové vnímání prostoru našeho schodiště můžeme změnit mnoha způsoby. Nejpraktičtějším z nich je pochopitelně jeho pokrytí důkladně zvoleným kobercem. Jedná se o nenáročný krok, který však výrazně zasáhne do celého interiéru. Věnujte proto výběru správného koberce zvláštní péči a předem si naplánujte, jaký konkrétní typ budete u prodejců vyhledávat. Důležité je zejména rozhodnutí, zda bude koberce pokryto celé schodiště jako celej nebo pouze jednotlivé schody.

schodiště

Schody jako nové

Koberec však není jediným řešením této situace. Svou roli zde hraje také zábradlí, jehož změnou budete i celé schodiště vnímat o trochu jinak. Stačí šikovně zvolený barevný nátěr nebo tvar zábradlí, kterými své návštěvy jistě zaujmete. Milovníci starožitného nábytku budou patrně prahnout spíše po dřevěném schodišti se vzorovaným kobercem a zábradlím se složitě vyřezávanými příčkami. Ti z vás, kteří naopak dávají přednost moderním prvkům, dají přednost proklenému zábradlí a jednotnému povrchu schodiště. Možností, které můžete při rekonstrukci schodiště využít, je mnoho. A žádné řešení nemusí být konečné.

schodiště

schodiště

schodiště

schodiště

schodiště

schodiště
Zdroj: decoist.com