Tepelná izolace pro váš dům

Ačkoliv do zimních měsíců zbývá ještě dostatek času, není nad to se na ně připravit co nejdříve. Nyní je totiž ideální doba na zateplení domu, aby vás zima už nedokázala zaskočit. Jaký způsob zateplení si vybrat, a pro jaký materiál se rozhodnout?

izolace
Foto: aaastavba.cz

Ušetřete na energií i vy

Rostoucí ceny energií nutí stále více a více majitelů domů k úsporným opatřením. Tím nejúčinnějším způsobem, jak ušetřit energie i peníze, je pořízení kvalitní tepelné izolace. Novostavby už v současné době většinou disponují zateplením. U starších domů je však třeba zateplovací systémy teprve pořídit. Hlavním důvodem, proč si lidé zateplení pořizují, je vynikající utěsnění vzduchu, které zabraňuje zbytečným tepelným ztrátám. Proto pokud i vy toužíte po snížení nákladů za topení, neváhejte a informujte se o možnostech zateplovacích systémů pro váš dům.

S jakými materiály se můžete setkat

Při zateplení domu se využívá kompaktního lepení izolačních vrstev, které zajistí výborné utěsnění vzduchu. Jedním z oblíbených materiálů je v tomto případě skelná vata. Ta poskytuje skvělou tepelnou i zvukovou izolaci a navíc disponuje skutečně vysokou mírou nehořlavosti. Právě to je důvod, proč se se skelnou vatou nejčastěji můžeme setkat například při izolování půdních prostor. Pokud by vás zajímalo, jak se skelná vata aplikuje, pak pro vás máme jednoduchou odpověď. Tuto tepelnou izolaci je možné opatřit si v již kompletně hotových pásech, což slibuje snadnou aplikaci. Při té se však neobejdete bez patřičných ochranných pomůcek, které si manipulace se sklenou vatou přímo vyžaduje.

Polystyren, kam jen budete chtít

Mnohem častějším materiálem však stále je polystyren. Používá se jak k zateplení fasád, tak podlah či stropů. Jeho výhodou je jednak nízká pořizovací cena, ale také snadná manipulace. Materiál můžete dodatečně upravovat na rozměry, jaké právě potřebujete. Pokud si nejste úplně jisti, zda zvládnete zateplení domu sami, neváhejte se obrátit na některou z firem, které se zabývají právě zateplením domů. Doporučí vám jak nejvhodnější materiál, tak postup, podle kterého se bude dům zateplovat o to snadněji. Práce to skutečně není nikterak náročná ani na čas, ale přesto byste si měli dobře promyslet, kdy se do zateplení pustit. V zimě by zateplení mohlo být poněkud komplikované, takže využijte letních měsíců a dopřejte svému domu zateplení co nejdříve.

Vyplatí se vám investice do zateplení domu

Odpověď zní jednoznačně ano. Finance, které věnujete na řádný zateplovací systém, se vám v budoucnu vrátí dokonce několikanásobně. Obyčejná fasáda totiž bez zateplení způsobuje ztráty tepla ve výši až 30 %, u panelových domů to je obvykle ještě větší číslo. Neplaťte zbytečně stále se zvyšující ceny energie a ušetřete ještě dnes.