Vybíráme okna – eurookna (část II.)

S výměnou oken se setkal téměř každý. A kdo ne, jistě ho brzy čeká. Rozhodnout se pro správný typ však není zrovna jednoduché a přesto, že v současné době dominují především plastová okna, spousta z nás preferuje přírodní materiály. Někdo má zkrátka radši klasické dřevo. Existuje vůbec taková možnost?

Eurookna

Zdroj: pinterest.com

Moderní dřevěná okna (označovaná jako eurookna) jsou ze stoprocentního přírodního materiálu. Dřevo je výborné díky svým mechanickým schopnostem, působí útulněji než plast a je lehce zpracovatelné. Jde o ekologický materiál, jehož zpracování je mnohem ekologičtější než zpracování plastů. Dřevo je obnovitelné, neškodí životnímu prostředí ani lidskému zdraví a vysoká odolnost zaručí, že vydrží opravdu dlouho jako nové.

Pokud je potřeba okno či okna vyměnit, jde o daleko menší zásah do objektu než v případě plastového okna. Moderní eurokona jsou vyráběná tak, aby se během výměny nepoškozovaly. Nové technologie zamezují pokroucení, a pokud k nějakému poškození přece jen dojde, lze je lehce orpavit.

Co se týče izolačních vlastností, jsou vynikající. Samozřejmostí je nejen velmi dobrá tepelná, ale i zvuková izolace. Jsou však vysoce ceněna i v jiném ohledu. Dřevěná eurookna se v porovnání s ostatními materiály vyznačují velmi dobrou požární bezpečností. Při požáru se z nich navíc, na rozdíl od těchplastových, neuvolňují žádné toxické látky. Shrnuto a podtrženo – pokud vám nevadí nutnost občasné údržby a investujete své peníze do dřevěných oken, rozhodně neuděláte chybu.