Vybíráme okna – plastové profily (část I.)

Jaro je v plném proudu a nadešel správný čas pro výměnu oken. Vzhledem k tomu, že jde o jednu z nejdůležitějších investic, která v rámci rekonstrukce bydlení učiníte, byste měli jejich výběru věnovat řádnou pozornost. Připravili jsme pro vás několikadílný seriál, ve kterém vám prozradíme největší výhody plastových a dřevěných profilů. V tom dnešním se zaměříme na plastová okna, která se těší zdaleka největší oblíbě.

plastové profily
Zdroj: Zillow.com

Úspora nákladů za teplo a lepší klimatizování interiéru během horkých dní

Největší, ale zdaleka ne jedinou předností plastových oken, jsou skvělé tepelně-izolační vlastnosti, díky kterým docílíte výrazné úspory za teplo. V létě však naopak zabraňují nadměrnému přehřívání místnosti a pomáhají udržet přijatelnou teplotu.

Odolnost materiálů a dlouhá životnost

Vyberete-li si kvalitní plastový profil, počítejte s tím, že vám okna vydrží i několik desítek let. Jsou velmi pevná a případě kvalitních barev i stálobarevná. Na celkové kvalitě oken se podílí všechny jednotlivé prvky. Nesnažte se proto za každou cenu ušetřit a dejte si pozor také a kvalitu kování.

Nulová údržba

Další podstatnou výhodou plastu je jeho nulová údržba. K čištění profilů není třeba žádných speciálních prostředků a jednou za čas je stačí ošetřit ochranným olejem a namazat panty. I bez náročné údržby budou okna vypadat jako nová i po letech.

Pestrý výběr designových variant

Nejde jen o mnoho typů tvarů profilů, ale především o jejich barevné kombinace. Plastová okna je možno vyrobit v libovolném odstínu palety RAL a v nejrůznějších dekorech, které imitují vzhled dřeva.

Snížení hluku a rosení

S plastovými okny se zbavíte i těchto neduhů, které jsou typické pro stará okna. Velmi dobré zvukově-izolační vlastnosti oceníte zejména v případě, že se vaše bydlení nachází v blízkosti silnice nebo na frekventovaném místě. Díky dvoj a trojsklům se okna navíc nerosí.