Elegantní klika je základem každých dveří

Všeobecně jsou dveřní kliky poněkud opomíjeným prvkem našich domácností. Většinou se domníváme, že základem jsou dveře, jejichž vzhled udává styl, a proto je pro nás mnohdy podstatnější výběr typu dveří než kliky. Nenechte se však zmást. I sebeobyčejnější dveře budou s elegantní klikou vypadat velmi atraktivně.


Zdroj: momtoob.com

Vybíráme novou dveřní kliku

Nejprve bychom měli mít jasno v tom, na jaký typ dveří hodláme kliku umístit, a v jakém stylu budeme nový prvek vybírat tak, aby do tamního prostředí skvěle zapadl. Volit můžeme mezi hliníkovými, plastovými i kovovými klikami. Přednost můžeme dát standardnímu typu klik nebo naopak modernějšímu a neokoukanému typu klik luxusních. Vhod jistě přijdou i kliky bezpečnostní nebo s možností otisku prstů, které ocení zejména ti, kteří dbají na kvalitní zabezpečení domu. Designové kliky naopak slibují netradiční vzhled a originalitu.

moderní kliky
Zdroj: blogspot.com

I v oblasti dveřních klik můžete být originální

Díky mnoha druhům ozdobného kování můžete získat zcela jedinečnou podobu svých dveří. Například štítové kování je oblíbené zejména pro nepřeberné množství podob, kterých může nabývat. Čeká vás tak mnoho typů klik, ze kterých můžete vybírat a to nejen do interiéru, ale i exteriéru. Svoji patřičnou důležitost totiž má i klika na vstupních dveřích, která je obvykle to první, čeho se dotknete po příchodu domů nejen vy, ale i vaše návštěvy.

klika z dezeen
Zdroj: ericparryarchitects.co.uk