K čemu je dynamika denního osvětlení?

V důsledku nekvalitní stínící techniky dochází často ke ztrátě možnosti využívat sluneční paprsky a celkově přirozené denní osvětlení. Za určitých okolností může v důsledku toho docházet k nevyváženému využití světla.

dynamika osvětlení
Zdroj, foto: photos2.zillow.com

Tím se snižuje životní komfort a také dochází k finančním ztrátám v důsledku nuceného umělého osvětlení v okamžiku, kdy to není nutné. Standardní stínící technika totiž zabraňuje průchodu jakéhokoliv přirozeného světla bez možnosti dalšího využití.

Jaké systémy mohou pomoci ke zvýšení komfortu?

Přímé sluneční záření může být nepříjemné. Stínící technika ovšem tento problém neřeší. Spíše naopak mohou škodit. Speciální světlo-směřující systém může zabránit nadměrnému zatemnění a také plýtvání energií. Tyto systémy využívají zrcadlových odrazových prvků, které směřují světlo přesně tam, kde je ho potřeba. Zbytek prostoru pak může využít důmyslné stínění.

Dostatek denního osvětlení je důležité

Dalším příkladem jsou také velké místnosti s malými okny a příliš tmavé prostory, které nejsou dostatečně osvětlené denním světlem ani bez používání stínicí techniky. I zde vám dynamika denního osvětlení může pomoci zpříjemnit obývaný prostor a zajistit v něm dostatek denního světla a snížit náklady na umělé osvětlení.

Využijte knihy o bydlení ve svůj prospěch

Ekonomické využití denního svitu a promyšlené návrhy mohou nejen zvýšit komfort bydlení, ale také pomoci proti plýtvání energiemi. Ostatně všechny knihy o bydlení mají za cíl jediné – pomoci lidem ušetřit a zároveň zvelebit své domovy. V rozsáhlé nabídce každodenně aktualizovaných informací o těchto knihách najdete spoustu rad a nápadů.

knihy o bydlení a právném osvětlení
Zdroj, foto: photos3.zillow.com