Kusové koberce jsou zárukou tepla i čistoty

Celoplošné koberce již dávno vyšly z módy. Představovaly pouze spoustu prachu zachyceného v místnosti nebo častou a namáhavou údržbu. Vysávání nebylo stoprocentní jistotou, jak si zajistit čisté prostředí bez alergenů a roztočů.


Zdroj, foto: digsdigs.com

Oproti tomu holá podlaha působí velmi neútulně a v některých případech může představovat také špatnou tepelnou izolaci. Je tedy potřeba najít vhodný kompromis mezi těmito variantami tak, aby se stala jakákoliv místnost útulným a příjemným místem.

Jak mohou kusové koberce prospět bytu?

Jedinečným kompromisem se v této situaci stávají kusové koberce. Nejedná se ovšem zdaleka o žádné podkladové podlahové krytiny s nevýrazným designem a barvou. Ve většině případů jde o designově velmi důsledně propracované kusové koberce, které nebudou pouhým bytovým doplňkem, ale přímo dominantou místnosti. Z pestré nabídky je jen velmi těžké si jednoznačně vybrat.

Dětské kusové koberce představují jedinečný design

Největší nabídku poskytují dětské koberce. Nejenom, že jimi můžete velmi vkusně vyzdobit dětský pokojík, ale navíc zajistíte dětem tepelně izolované místo na hraní. Kusové koberce lze navíc snadno udržovat a v dětském pokoji nehrozí tak vysoké riziko výskytu alergenů a roztočů. Klasické dětské koberce ve většině případů představují oblíbené pohádkové postavy a výjevy.

Děti si rády hrají na prostorových kobercích

Speciální dětské koberce nabízejí dvojí praktické využití. Nejenom, že si na nich děti mohou hrát, ale navíc si mohou hrát s nimi. Na těchto kobercích bývají většinou zobrazené deskové hry, které lze hrát, nebo hrací prostředí silničního provozu a zahrad pro panenky. Specialitou jsou pak prostorové 3D kusové koberce, které kombinují různé délky vláken pro optický prostor.


Zdroj, foto: digsdigs.com