Máte poslední šanci na jarní úklid: vygruntujte, restartujte a lépe spěte

Do konce května zbývá už jen pár dní – využijte je k důkladnému úklidu své ložnice a také restartu spánkových zvyků. Má to svůj význam.

Woman taking a nap

Víte, proč je velký úklid spojován právě s jarem? Je totiž dost hezky na to, abyste mohli otevřít okna dokořán. Zároveň ale ještě relativně chladno, takže vám dovnitř nenalétají mouchy, komáři a další otravný hmyz.

Dejte si jarní spánková předsevzetí

Jaro má ještě jednu velkou výhodu. Přibývá světla, takže ranní vstávání zdaleka není tak hrozné. Využijte toho a s úklidem ložnice si udělejte pořádek i ve svých spánkových zvycích:

    • Spěte 6-8 hodin denně. Každému vyhovuje jiný časový úsek, ale méně než 6 hodin nedoporučujeme nikomu.
  • Dopřejte si ticho a tmu. Jestli vás v noci ruší hluk ulice, pořiďte si špunty do uší. Před světlem zase ochrání dobré závěsy nebo spánková maska.
  • Otužujte se. Nejlépe se spí v chladnější místnosti. Otevřete na noc okno a s rostoucími teplotami sáhněte po lehčí dece.
  • Před spaním relaxujte. Vyhraďte si hodinu před spánkem jen pro sebe. Dejte si horkou vanu, uvařte bylinný čaj a čtěte si nebo jen tak relaxujte.
  • Dejte pozor na odpolední šlofíky. Jestli bez nich nemůžete být, zkuste je zkrátit na 20 minut. Nezapomeňte také na to, že po čtvrté hodině ohrožují kvalitu nočního spánku.

Dopřejte své posteli očistnou kúru

woman doing housework
Než s nápravou spánkových zvyků začnete, připravte si pořádné zázemí. Důkladně ukliďte ložnici a pak se s hadrem a vysavačem zaměřte na každou část své postele.

Vše z ní sundejte a umyjte rošt a rám. Dále vyperte povlečení, potah na matraci a také polštáře a peřiny. Každý z nás se v noci potí a vlhké prostředí vábí roztoče, kterých jsou v postelích celé kolonie. Jestli se vaše peřiny a polštáře prát nedají, zvažte nákup nových.

Ale co s matrací?

Do pračky ji nedáte a vysavač nikdy nepronikne až do jejího středu. V matraci zkrátka vždy nějací roztoči a další nečistoty budou. Po zhruba sedmi letech je jich ale tolik, že každé matraci končí takzvaná hygienická životnost.

Přichází proto čas na její výměnu. Jestli se to letos týká i vás, doporučujeme matrace Slumberland. Vyrábí se z odolných a prodyšných materiálů, které jsou vhodné i pro alergiky a zaručí vám kvalitní spánek. Zajděte se podívat do jedné z desítek prodejen v ČR i na Slovensku a vyberte si tu svou.