Modrá je dobrá – i pro vaši pracovnu

Přemýšlíte, jak si zútulnit své pracovní prostředí a stále se vám nedaří na nic přijít? Zkuste do své pracovny zakomponovat modrou barvu, která uklidňuje a navozuje příjemnou atmosféru v celém interiéru. Zahoďte obavy z pestrých barev a pusťte se do toho.

pracovna
Zdroj: decoist.com

Nebojte se modré

Pracovní kout s nádechem modré barvy se vám stane skvělým společníkem nejen pro chvíle práce, ale i odpočinku. Modrá barva působí na náš organizmus příjemně, což obzvlášť v tomto případě velmi důležité. Neznamená to však, že byste měli mít modrou barvu od podlahy až po strop. Nejlépe vypadá kombinace buď modré výmalby s nábytkem v jiném odstínu nebo právě naopak. S modrou si bude nejlépe rozumět barva bílá, šedá a černá. Menší doplňky a dekorace můžeme pořídit například v červené nebo žluté. Vyzkoušejte si sami, která barvená kombinace bude pro váš interiér tou pravou.

pracovna

Na co si dát pozor, než se rozhodnete pro modrou

Je všeobecně známo, že tmavé barvy interiér opticky zmenšují. K tomu byste měli přihlédnout vždy, když se rozhodujete pro barevné provedení konkrétní místnosti. V malých prostorách je lépe použít na výmalbu stěn barvy světlejší a až nábytek pořídit v barvách tmavých. Pokud si správně pohrajete s volbou barevných odstínů, nic vám nestojí v cestě za dokonalou pracovnou v modré barvě, ve které bude jistě radost pracovat.

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna
Zdroj: decoist.com