Orientujte se v současné nabídce plovoucích podlah

Pokud právě řešíte nové bydlení a s ním související povrch podlah, patrně jste již slyšeli o možnosti podlah plovoucích. Ty jsou oblíbené zejména díky své odolnosti a jednoduchosti pokládání. Navíc jsou esteticky skvělé a existují v tolika variantách, že pro vás nebude problém novou podlahu sladit se stávajícím interiérem.

plovoucí podlahy
Zdroj: Plovoucí podlahy Brno

Dřevěná nebo laminátová podlaha?

Přírodní dřevo je sice lákavá varianta, ale laminát je přeci jen o něco praktičtější. Je to především z toho důvodu, že je mnohem odolnější, což ocení zejména majitelé domácích mazlíčků. Plovoucí podlahy si totiž hravě poradí s jejich drápky. Stejně tak dobře se dokážou vypořádat s nožičkami nábytku a dalšími podobnými prvky, u kterých by neznalý člověk jistě předpokládal, že budou mít na podlahu neblahý vliv.

Dobrou volbou pro vás mohou být např. laminátové podlahy Quick Step, které mají nejen vynikající zámkový spoj, ale také skvělé povrchové vlastnosti. Rozhodnete-li se pro mě, nemusíte se obávat, že by jim ublížila vlhkost nebo spadená cigareta. Proti tomu jsou skvěle vybaveny. Není tedy divu, že patří k nejprodávanějším značkám laminátových podlah. Navíc Quick Step disponují rozsáhlou kolekcí řad a dekorů, takže si jistě vyberete dle svého gusta.

Jak pokládat plovoucí podlahu?

Nejjednodušší a současně také nejkvalitnější pokládky dosáhnete pochopitelně s pomocí odborníka, který má s danou prací již své zkušenosti a ušetří vám tak váš drahocenný čas. Pokládat plovoucí podlahu však není tak těžké, jak by se mohlo zdát a chcete-li se do toho pustit sami, nic vám v tom nebrání. Stačí spodní povrch správně zarovnat a vysušit. Poté můžete již pokládat jednotlivé části nové podlahy a to tak, abyste u zdi získali takzvanou dilatační spáru, která slouží k roztáhnutí plovoucí podlahy v případě, že je větší vlhkost.