Plovoucí dřevěné podlahy jsou oblíbeným vybavením domu

Při rekonstrukci nebo výstavě domu můžete narazit v mnoha oborech na možnost výběru mezi cenou a kvalitou. V některých případech lze ustoupit z kvality za nižší peníze, ale jindy je kvalita mnohem důležitější než finanční úspora.

dřevěná podlaha foto
Zdroj, foto: fashioncrow.com

Nejlepším příkladem jsou podlahy, které poukazují na největší rozdíly v kvalitě, pokud chcete ušetřit peníze. Zde se totiž vyplatí větší finanční investice a to hned z několika důvodů.

Ovlivněte dřevěnou podlahou vaši domácnost!

Kromě zdí a stropů je totiž podlaha jedinou plochou místnosti, která ovlivňuje komfort bydlení a také vlastnosti, které s podlahami souvisí. Také u nich můžete nejvíce experimentovat k dosažení potřebných vlastností. Kvalitní dřevěné podlahy se od sebe liší optickým vzhledem i tloušťkou a materiálem.

Nejčastěji se používají třívrstvé dřevěné podlahy parquet masif, které obsahují základní zateplovací vrstvu a jsou ošetřeny speciálním lakem, který zvyšuje odolnost podlahy a zlepšuje její vzhled. Při poškrábání nebo jiném poškození lze snadno podlahu opravit, aniž by byla nutná její demontáž. Existují ovšem také dvouvrstvé dřevěné podlahy, které jsou naopak ideální při instalaci podlahového vytápění.

dřevo a styl
Zdroj, foto: archiexpo.com

Design dřevěných podlah je také důležitý

Nabídka dřevěných podlah www.efloor.fr je poměrně široká, ale pokud alespoň tušíte, co od podlahy ve skutečnosti očekáváte, najdete vždy ten pravý styl hravě. Otázka designu dřevěných podlah je závislá na prostoru a ostatním vybavením domácnosti. Pokud máte malé místnosti, raději se vyhněte příliš tmavým podlahám. Struktura dřevěných podlah je pak vždy originální.