Proč si pořídit pokojové rostliny

Většinou, když člověk zařizuje nové bydlení, jsou pokojové rostliny tím posledním, na co si vzpomene. Přitom právě rostliny dokáží jedinečně propojit blízkost přírody a uklidňující zelené barvy, takže by své místo měly najít v každé obytné místnosti.

rostliny
Zdroj: decoist.com

Jaké pokojové rostliny si pořídit

Vždy pochopitelně záleží na tom, jak zdatný pěstitel jste. Pokud už máte s pěstováním pokojových rostlin své zkušenosti, pak máte velmi pestrou nabídku rostlin, které si můžete do interiéru pořídit. Pokud je tomu naopak, pak bude lepší začít rostlinami, které nejsou tak náročné na péči a jsou tak vhodné pro opravdové začátečníky. Patří sem pochopitelně například různé druhy kaktusů a sukulentů. Péče o ně je snadná, stačí si pouze ohlídat správnou míru a frekvenci zalévání.

rostliny

Kam s nimi

Co se týče rozdělení rostlin podle toho, do kterého pokoje by bylo nejvhodnější je umístit, pak se můžete řídit podle dvou faktorů – jedním z nich je estetický vzhled a druhým praktičnost. Estetice dáte přednost například v obývacím pokoji, kde je vaším cílem, aby rostlina dobře vypadala. Praktickou stránku oceníte naopak v kuchyni, kde místo pokojových rostlin budete pěstovat bylinky, které pak rovnou můžete využít při vaření. Rozhodně z pěstování nemějte strach. I zkušenému pěstiteli nějaká ta rostlina uvadne, takže neváhejte a směle do pěstování.

rostliny

rostliny

rostliny

rostliny

rostliny

rostliny

rostliny
Zdroj: decoist.com