Šílíte z vaší staré koupelny? Naplánujte si rekonstrukci!

Když se řekne rekonstrukce koupelny, většina lidí myslí hned na ty nejhezčí obklady a na tu nejpohodlnější masážní vanu. Problém je, že tohle jsou skutečně už jenom detaily. Nejdůležitější rekonstrukce koupelny, ať už v domě nebo v paneláku, se odehrává ve zdech!

Vytvořte si plán rekonstrukce

Pamatujte, že čím rozsáhlejší rekonstrukce, tím je zapotřebí přesnější plánování. podrobnější plán! Pro koupelny platí toto pravidlo dvojnásob, protože zde pracujete s obkladem velké části prostoru, případné dodatečné změny tak nebudou možné, nebo vám přidělají spoustu práce. Rozmyslete si tedy, kde co v koupelně bude, myslete i na detaily jako je zásuvka pro fén, nebo elektrický kartáček, úložné prostory pro náhradní ručníky nebo prací potřeby, apod. Vyhněte se také odhadům, vše skutečně pečlivě měřte.

Tip! K vytvoření plánů můžete využít celou řadu osvědčených programů, které jsou ke stažení zdarma.

Řekněte si o radu!

Nebojte se poradit s těmi, kteří mají s podobným projektem zkušenosti. Mohou to být vaši přátelé nebo přímo firmy, na které se chcete obrátit. A nezapomínejte ani na různé internetové diskuse, které toto téma řeší. Ty je ale potřeba brát s rezervou a spíše jako inspiraci. Je jedno s kým se budete radit, vždy bude důležité mít v této fázi již jasnou představu, za kterou si budete stát, vždy ale nechte prostor na zapracování nových tipů.

Dejte si záležet na výběru firmy

Zní to jako samozřejmost, nicméně v tomto bodě vzniká nejvíce chyb. Firmu nesmíme vybírat jen podle ceny, levně neznamená výhodně a naopak draze neznamená kvalitně. Snažte se dát na doporučení, reference, osobní kontakt, apod. Nebojte se zástupců firmy na cokoliv zeptat, ochota jednání může s výběrem skutečně pomoci. Největší důraz přitom klaďte na firmy, které se postarají o rekonstrukci odpadů a o elektrické rozvody.

Tip! Nechte si pomoct od moderních technologií! Kvalitní instalatérské firmy už umí využívat speciální kamerový průzkum potrubí, který umožní odhalit potřebný rozsah rekonstrukce.