Útulná pracovna v asijském stylu

Potřebujete něčím vylepšit svoji pracovnu, aby nepůsobila nepříjemně sterilním dojmem, ale aby vám naopak vytvořila atraktivní pracovní prostředí? Zkuste se poohlédnout po asijském stylu interiérového designu, který je vhodný nejen do obývacích pokojů, ale právě také pracoven.

pracovna
Zdroj: decoist.com

Co je pro asijský styl typické

V úvodu si představíme několik prvků, které jsou v interiérovém designu pro japonský styl typické. Patří sem především využití co největšího množství přírodních materiálů, zejména pak dřeva. To využijeme nejen na podlahu, ale i nábytek. Asijský styl je znám tím, že nábytku ponechává přirozený vzhled, tedy pouze ochrannou průsvitnou vrstvu, nikoliv pestrý barevný lak. Stejná jednoduchost je vkládána i do ostatních doplňků, jako jsou například police a stojany. Většinou se můžeme setkat s kombinací dřeva a skla, které naší pracovně dodá na luxusním vzhledu.

pracovna

S ornamenty i bez

Další typickou vlastností pro asijský styl interiéru jsou různé pestré ornamenty. Ne každý je však má v oblibě a obzvlášť v pracovně by mohly působit rušivě, a proto je volte vždy s mírou nebo raději vůbec. Snadno je nahradíte jinými doplňky, které k asijskému stylu také patří, ale nejsou tolik výrazné. Sem patří například květiny. Nádech Asie jim dodáme prostřednictvím moderní vázy nebo květináče s jemnými vzory. Nemějte strach z asijského stylu a pusťte si jej do své pracovny ještě dnes.

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna

pracovna
Zdroj: decoist.com