Zútulněte dětem jejich království

Aby se vašemu dítěti v dětském pokoji líbilo, bude třeba udělat několik změn, které jsou pro dětské pokoje typické. Především to bude chtít pestré barvy a dostatek volného prostoru pro hry. To je ale teprve začátek.

dětský pokoj
Zdroj: home-designing.com

Nábytku raději méně

Každé dítě si rádo hraje a čím více místa v pokoji bude mít, tím lépe si je užije. Pokud je to tedy alespoň trochu možné, pořizujte svým dětem do místnosti jen ty nejnutnější kousky nábytku jako je postel, stůl, skříň a podobně. Zkrátka aby mělo vše potřebné, ale žádný kousek nábytku navíc, protože ten by zbytečně zabíral místo. To můžete využít jinak. na podlahu můžete třeba pořídit nápaditý koberec s motivem silnice, po které si bude dítě smět jezdit autíčky. Dívky naopak ocení například nástěnné tapety s princeznovskými motivy a podobně.

děstký pokoj

Dekorace pro děti

Děti si na nějaké dekorace zrovna moc nepotrpí, ale pokud máte pocit, že je dětský pokoj moc prázdný a nějaký ten doplněk by se místy hodil, pak se snažte držet dětských motivů a především toho, co mají vaše děti v oblibě. Existuje spousta filmových a komikových postaviček, které děti zbožňují, a proto jim je můžete pořídit například v podobě nástěnného obrazu, tapety, povlečení na postel nebo jen jako plyšovou postavičku. Možností máte mnoho, tak se jich nebojte využít. Vždyť to, aby se vaše dítě cítilo ve svém pokoji dobře, je přeci vašim hlavním cílem.

dětský pokoj

děstký pokoj

dětský pokoj

dětský pokoj

dětský pokoj

dětský pokoj

dětský pokoj
Zdroj: home-designing.com