Domácí mýdlo či sprchový gel jako dárek? Proč ne!

Nabídka na internetu je opravdu pestrá, od klasického čirého mýdlového základu, po gelový na výrobu domácích sprchových gelů či šampónů, až po „luxusní“ zboží s přídavkem kozího mléka, Aloe Vera, nebo různých olejů.

mýflo
ilustrační foto: pixabay.com – 387310

Ceny v přepočtu za jeden kilogram mýdlového základu se pohybují okolo dvou set korun, takže se nejedná o nic finančně náročného. Takže proč to nezkusit. To čím a jak chcete své mejdlíčka ozdobit či ovonět je čistě jen na vás.

Pokud má mít mýdlo, kromě čistícího a dekoračního účelu, fungovat například jako tělový peeling, je vhodné použít sušených květin, rozemletého koření, které navíc může pokožku hojit a prokrvovat, nebo třeba oříšků, jemně namletých lastur, jemně namleté mořské soly či jemný mořský písek. Fantazii se skutečně meze nekladou.
Dokonce i vůni si můžete vybrat podle svého. K provonění základu, lze využít aroma oleje, silice ale i živé aromatické květy. Chcete li svůj výrobek ozvláštnit můžete no něj nastrouhat či nasekat kůru z bergamotu, limetky, citrónu nebo pomeranče. Pokud máte doma parfém, který se vám omrzel, nebo chcete zužitkovat vzorečky, jenž dostáváte ke každému nákupu v parfumériích, můžete je klidně použít místo esenciálního oleje.

Na ozdobu si klidně připravte sušené plátky, koření jako je bergamot, hřebíček, nové koření nebo i čili. Nemusíte se bát ani mušliček, lístků růže, levandulových květů, snítek bylin nebo i živých květů. Pokud ale chcete svá mýdla ozvláštnit jsou k dostání mýdlové vločky, které dokáží vytvořit v mýdlech zajímavé mozaiky, nebo i barvy, které na rozdíl od těch potravinářských nemohou zabarvovat pokožku. Mýdla ale můžete barvit i pomocí přírodních materiálů, jako je červená řepa, šťáva z borůvek, odvar z kopřiv či pampeliškových hlaviček nebo šťávou z mrkve.

Pokud chcete, aby vaše mýdla nebyla jen krásná, ale pro pokožku opravdu výživná můžete do nich přidat med, který pokožku vyživuje, zjemňuje a příjemně prokrvuje, nebo využít blahodárného heřmánku, který je vhodný pro problematickou pleť, protože má antibakteriální účinky a pomáhá při boji s akné. Přidáním olivového oleje zase mýdlo učiníte příjemně hydratačním a pokud k němu přidáte šťávu z okurky nebo kapku podmáslí, získáte báječného osvěžujícího pomocníka na léto, který bude zklidňovat sluncem podrážděnou pokožku.

Výroba domácích gelů a mýdel je opravdu snadná a zábavná a kromě toho, že aktivně strávíte čas se svými dětmi výrobou něčeho z čeho budete mít opravdovou radost, je velkou výhodou, že budete znát složení vašeho výrobku a tak ho můžete vytvořit někomu blízkému přesně tak, aby mu vyhovoval po všech stránkách.