Dotykový nebo klasický? Vybíráme monitor
Zabýváte se právě otázkou výběru nového monitoru vhodného pro vaši práci či zábavu? V tomto článku se pokusíme přinést informace, které vám v rozhodování pomohou.
Na co budete monitor používat
Před nákupem byste měli mít ujasněné, k čemu chcete svůj nový monitor využívat. Máte doma home office, převážně na počítači děláte účetnictví, píšete články, nebo natáčíte videa, pořádáte webináře? Používáte specializované programy pro designéry, architekty nebo projektanty? Nebo hrajete doma videohry, sledujete filmy, televizní pořady? Potřebujete monitor do pracovního provozu v restauraci, v dílně, jako informační kiosek? Možností využití je tolik!
Klasický monitor pro běžnou práci na PC
Co dnes vlastně rozumíme pod pojmem klasický monitor? Tato zařízení se neustále vyvíjejí a poskytují stále větší komfort při jejich užívání. Dnes jsou v nabídce širokoúhlé LED monitory s vysokým rozlišením a věrností barev. Pro běžné použití stačí vybrat levnější v ceně kolem 2 – 3 tisíc korun. Pro profesionální práci a speciální úkoly vybírejte kvalitnější monitory se špičkovou IPS technologii, věrným zobrazením barev. Vysoký kontrastní poměr oceníte při práci s grafikou nebo u editace fotek. Široké možnosti polohování zajistí vaše absolutní pohodlí. Ceny kvalitnějších značkových LCD monitorů se pohybují od 5 do 25 tisíc.
Kam se více hodí dotykový monitor
S dotykovými monitory se setkáváme stále častěji třeba jako turisté – na nádražích, v informačních centrech, v muzeích a jiných podobných místech. Můžeme si jich všimnout taky v třeba v restauracích, lékárnách, obchodech, nemocnicích. Jejich využití je opravdu široké v pokladních systémech, samoobslužných informačních systémech nebo servisních systémech. Dají se pohodlně ovládat bříškem prstu, nehty, rukavicemi nebo plastovými tužkami a kartami. Dotykové monitory jsou velmi odolné proti prachu a špíně, jsou polohovatelné, dají se i umístit na stěnu. Disponují funkcí zámku, takže je uživatelé nemohou přeladit.