Elektrocentrály jako záložní zdroj elektrické energie

Stavební technika vyžaduje ve většině případů individuální pohonné jednotky. Existují stovky situací, kdy se bez elektrické energie zkrátka neobejdeme. Mezi nejčastější záložní zdroje v domácnostech, na chalupách i stavbách patří elektrocentrály, které se mohou jevit jako malý zázrak.

elektrocentrála
Zdroj, foto: elvin.cz

Na stavbách se nejčastěji využívají průmyslové elektrocentrály. Podobné najdete i na chalupách a v jiných objektech, kde lze velkou elektrocentrálu umístit bez neustálého stěhování a přenášení. Pro cestování ovšem existují i jiné druhy elektrocentrál, které dokážou poskytnout naprosto stejnou službu.

Pořiďte si mobilní elektrocentrálu na chalupu

Kufříkové elektrocentrály jsou velmi oblíbené pro svoji mobilitu a snadné přenášení. Pochopitelně se z nich stává užitečný pomocník na cestách. Ve většině případů se po první dovolené s kufříkovou elektrocentrálou bez tohoto vybavení již neobejdete. Moderní elektrocentrály navíc vyrábějí elektrickou energii nezávisle a úsporně.

K pohonu elektrocentrály vám postačí benzínové nebo plynové palivo. Dynamo či alternátor se již postarají o zbytek. Ke kufříkové centrále lze většinou připojit zásuvky přímo. Hodnota dodávky energie se liší podle výkonu. Čím více elektrické energie potřebujete, tím vyšší musí být výkon elektrocentrály.

Ušetřete pomocí moderní elektrocentrály spotřebované palivo

Invertorová elektrocentrála je malým digitálním zázrakem, který spolupracuje s vestavěným počítačem. V této závislosti dokáže snadno přizpůsobovat otáčky motoru podle odebírané energie. To je nejen velmi úsporné řešení, ale zajišťuje také tichý chod motoru. Jednoduché ovládání a další výhodné vlastnosti z kufříkové elektrocentrály dělají užitečného pomocníka na cestách.