I vířivku je třeba řádně zazimovat

Pořídili jste si vířivku, ale víte, že ji během zimního období nebudete využívat? Pak bude potřeba ji řádně zazimovat, aby nedošlo k jejímu poškození. Jak tak zazimování vířivky probíhá a proč byste se do něj neměli pouštět sami?

vířivka
Foto: virivka.cz

Proč je potřeba vířivku zazimovat

Pokud víte, že nebudete přes zimu nebude vaše venkovní vířivka využívaná, jejímu zazimování se rozhodně nevyhnete. Kdybyste ve vířivce totiž vodu ponechali i v mrazivých dnech, mohlo by dojít hned k několika nepříjemnostem. Tou hlavní je především možné poškození těsnění a ostatních komponent. Proto věnujte vířivce dostatečnou péči, abyste se z ní na jaře opět mohli těšit. Ačkoliv jistě seženete spoustu rádoby odborných nápadů, jak vířivku sami zazimovat doma, nedoporučujeme vám, abyste se do něčeho takového sami pouštěli. Nikdy se vám totiž nepodaří tak důkladně odstranit pryč všechnu vodu ze zařízení, což je základem každého zazimování. Každým nešikovným zásahem do mechanismu vířivky můžete také u prodejce pozbýt záruky. A na koho se tedy v případě potřeby obrátit? Vířivky.cz nabízí prodej vířivek, kromě bohatého sortimentu venkovních vířivek značky Ique také službu zazimování. Využijte jí a svěřte svou vířivku do rukou profesionálů.

Jak probíhá zazimování vířivky

Prvním úkonem, který je třeba vykonat při standardní přípravě vířivky na zimu, je vypuštění veškeré vody. Nejedná se však pouze o tekutinu uvnitř skořepiny vířivky. Vodu je třeba dostat i ze všech používaných hadic a čerpadel, aby nedošlo k jejich zamrznutí. I to je jeden z důvodů, proč tento proces zazimování vířivky raději přenechat odborníkům. Pro ně bude odsátí vody pomocí vodního luxu velmi snadné. Zatímco běžný uživatel většinou ani přesně neví, co vše je pro správné zazimování ještě potřeba udělat, naši pracovníci mají již s vířivkami mnohaleté zkušenosti, z kterých během své práce čerpají. Důkladně se například také musí vysušit nejen vnitřek vířivky, ale i fontánky a kryty. To už jsou bezesporu úkony, které sám uživatel nemusí vždy zvládnout. Především by měl brát na vědomí, že nešikovnou manipulací si může vířivku včetně jejího vybavení nenávratně poškodit. Ne nadarmo je prosto služba zazimování vířivky profesionály tak oblíbené.

Připravte svoji vířivku na chladné zimní období bez námahy a se zárukou, že pro její uchování děláte jen to nejlepší. Nevystavujte se nebezpečí ztráty záruky nebo poruchy mechanismu vířivky neodborným zásahem. Chcete-li, aby vám v pořádku vydržela co nejdéle, neváhejte investovat do patřičné péče, kterou si zaslouží. Odměnou vám bude nepřeberné množství hodin pohodlí a uvolňující relaxace ve vlastní venkovní vířivce. Nechejte se rozmazlovat a dopřejte sobě i svému tělu potřebnou regeneraci.