Jak se na internetu nakupuje nejvýhodněji?

To, že se na internetu dá nakoupit výhodněji než v běžných kamenných obchodech, už asi jen málokoho překvapí. Realita je totiž taková, že v internetovém prostředí každý den vznikají i stovky nových obchodů, které se snaží právě k sobě přilákat největší procento zákazníků. E-shopy kvůli vysoké konkurenci musí držet ceny hodně nízko a právě z toho může každý z nás těžit. Určitě vás ale překvapí, že existuje hned několik možností, jak ušetřit na nákupech ještě více…

online shopping
ilustrační foto: pixabay.com – Hebi65

Hromadné nakupování jako trend

První příležitostí k levnému nákupu je hromadné nakupování. Tento trend se zrodil v USA a v České republice si získal obrovskou popularitu. Funguje na jednoduchém principu. Obchodník (většinou majitel internetového portálu) vyjedná s dodavatelem slevu, kterou by nebylo možné při běžném nákupu získat, ale jen za těch podmínek, že obchodník zaručí, že si zboží koupí například více než 50 zákazníků apod. Tuto nabídku potom zveřejní a čeká, až lidé nakoupí. Těchto nabídek najdete na internetu opravdu hodně. Asi nejvíce se vyplatí se chvíli, když chcete koupit levný pobyt v zahraničí apod.

Registrace a máte jistotu slevy

E-shopy si chtějí své zákazníky udržet, a proto nabízejí výraznější slevy při opakovaných nákupech. Nebojte se tedy registrovat do jejich věrnostních systémů a zavázat se k odběru novinek či newsletteru. Odměnou za to vám budou slevy, ke kterým byste se jinak nedostali. Za těch pár „neužitečných“ e-mailů to určitě stojí.

Nenechte se nachytat, srovnávejte

Při nákupu v online prostředí určitě musíte přemýšlet! Existuje totiž hned několik reklamních strategií, které vás nalákají do obchodu a de facto přinutí k nákupu zboží. Na toto je třeba si dát velký pozor a využít možnosti srovnání zboží. Jestliže chcete věc koupit, nejdříve si její cenu porovnejte. Stačí otevřít jakýkoliv srovnávač zboží a ihned zjistíte, kde koupíte opravdu nejvýhodněji.

Slevové kódy také pomohou!

Další alternativou, která pomůže na nákupech všeho zboží ušetřit, jsou slevové kódy. Nabízí je mnoho obchodů a někdy stojí opravdu za to. V současné době jsou velmi populární slevové kódy kasa.cz. Obchod nabízí i slevy až 70%. Podobné akce má i velké množství dalších obchodů jako například Zoot, Bonatex, Bonprix, rohlik.cz a další, takže je možné ušetřit opravdu na každém nákupu.