Jak snadno vybrat a změnit dodavatele plynu?

Přechod k jinému dodavateli je v případě elektřiny nebo plynu naprosto jednoduchý. Mnohem těžší je ovšem výběr správného dodavatele.

ceny plynu
Zdroj, foto: flickr.com

Neexistuje totiž dodavatel, který by vyhovoval každému bez rozdílů. Můžete si proto dodavatele vybírat podobně jako jakékoliv spotřební zboží. A že je skutečně z čeho vybírat!

Jaký je skutečný důvod změny dodavatele plynu?

K přechodu k jinému dodavateli plynu nejčastěji dochází z cenových důvodů. Skutečně však může být plyn u jiného dodavatele levnější? Tento výsledek je závislý na několika faktorech. Nejdůležitějším je spotřeba plynu. Pokud totiž používáte plyn pouze na vaření, změna dodavatele se vám příliš nevyplatí. Od tohoto faktoru se také odvíjí cena plynu.

Jiný případ je ovšem situace, kdy plyn využíváte i k vytápění nebo ohřevu vody. Pak můžete vhodně zvoleným dodavatelem ušetřit několik stovek i tisíců korun za jediný rok. Jak si ovšem ze všech nabídek vybrat skutečně nejvýhodněji? V tom vám pomůže jedině speciální kalkulačka.

Změna dodavatele je velmi jednoduchá

Jakmile si vyberete vhodného dodavatele plynu, stačí sepsat s tímto dodavatelem smlouvu a ten již vypoví smlouvu starému dodavateli za vás. Tento přechod by měl být rychlý a jednoduchý. Také bývá většinou bez poplatků. Musíte ovšem být u starého dodavatele plynu alespoň půl roku.