Jak získat peníze na stavbu

Postavit si krásný dům anebo zrekonstruovat stávající je pro většinu z nás velmi důležité. Aby se ovšem nejednalo pouze o nereálný sen, měli bychom se snažit sehnat finanční prostředky. Jen málokdo má naspořeno tolik, aby byl schopen financovat i třeba menší stavbu.

hypotéky
ilustrační foto: pixabay.com – jarmoluk

Možností získání peněz máme hned několik. Soustřeďme se na ně tedy detailněji a ukažme si, které alternativy jsou skutečně výhodně a kterým bychom se měli spíše vyhnout. O tom, že voleb je celá řada, se následně přesvědčíme.

Hypotéka jako základní možnost

Základním prostředníkem mezi stavebníkem a dostatečným množstvím finančních prostředků je bezesporu kvalitní hypotéka. Tu dnes nabízejí jak banky, tak i nebankovní společnosti v různých provedeních. Vy jako zájemci o hypotéku, byste si měli vybírat přesně takovou, která vám bude vyhovovat. Ukazatelem by pro vás mělo být kvalitní porovnání hypoték. Nejvíce je nutné přihlížet především k výši úrokové sazby, jež se na danou hypotéku vztahuje. Ideální hypotéku na bydlení nabízí Venturio.cz. Právě tady si budete moci vybrat dle svých představ.

Úvěr ze stavebního spoření

Zajímavé jsou ale mimo jiné i úvěry ze stavebního spoření. Tady máte možnost vybírat mezi standardními úvěry a mezi překlenovacími. Výhodné jsou zejména prvně jmenované regulérní úvěry, nicméně u těch je nutné mít na stavebním spoření již nějakou hotovost. Překlenovací úvěr je určen pro všechny, kteří začínají od nuly a naspořené peníze nemají. Důležitá je u těchto úvěry i nutnost dokládání faktur stavebních prací. Poptávka stavebních prací je dnes bohatá. Ostatně klikni sem a můžeš si konkrétního řemeslníka rychle najít. Všichni řemeslnící již dnes fakturu musejí vystavit.

Nebankovní půjčky

Výhodné jsou ale i mnohé nebankovní půjčky. U těch je zapotřebí soustředit ze zejména na poplatky a výši úrokové sazby. Pokud se chceš podívat na přehled těchto půjček, zjisti více o nebankovních půjčkách a budeš mít jasno.