Kovové regály mají své místo i v moderních domácnostech

Možná si myslíte, že do moderních domácností se hodí naprosto jiné vybavení, než jsou kovové regály a že regály jsou naopak druhem vybavení, které se do moderních interiérů vůbec nehodí. Můžete být překvapeni tím, jak široké využití nachází regály v domácnostech.

Regál_180x90x30__4_police
ilustrační foto: t-regaly.cz

Jejich využití je zejména v účelových místnostech, ale i regály mohou být dominantou obývacích pokojů. Ve kterých místnostech se regály nachází nejčastěji?

Vedou spíže a příruční sklady

Jednoznačně největší využití nachází kovové regály u kuchyní. Konkrétně v místnostech pro uskladnění potravin. Tyto místnosti jsou označovány jako spíže nebi příruční sklady. Slouží k přehlednému skladování různých druhů potravin. Právě tady dosahují regály maximálního využití. Díky tomu, že v současné době jsou na trhu nabízeny mnohé varianty regálových systémů, máte prakticky neomezenou možnost rozdělit svou spíž na desítky různých polic. Velikost a výška jednotlivých polic je jen na vás. Nerezové regály jsou kvalitní a hygienické. Nezačnou hnít, jako regály a police ze dřeva, což je pro spíže velmi důležitá vlastnost.

Dále samozřejmě dílny a garáže

Další využití najde regál pochopitelně v dílnách a garážích. I garáže a dílny jsou součástí interiérů a právě v těchto místnostech probíhají drobné opravy mnoha poškozených věcí v domácnosti. Každý kutil by měl mít velké množství nářadí a náčiní. V dílnách by byl velký nepořádek, kdyby každé nářadí nemělo své místo. A právě regály dokáží vytvořit dostatek prostoru pro uskladnění všech druhů nářadí. Kov je odolný materiál proti opotřebení i poškození nárazem. Nosnost jedné police může být i 250 kilogramů.

I do rustikálních interiérů

Regály ale mohou najít místo i v místnostech, jako jsou třeba obývací nebo dětské pokoje dospívajících dětí. Zejména v interiérech, které jsou vybaveny v rustikálním stylu. Rustikální styl je v současnosti velmi populární a zejména vybavení v kombinaci kovu a dřeva je přesně v tomto stylu. A regály do rustikálního stylu skvěle zapadají.