Pro dětský pokoj je důležité pamatovat na detaily

Vybavení dětského pokoje není pouze záležitostí praktickou. Dětem mnohem víc než na praktickém využití prostoru záleží na designu a detailech, pro které jsou vnímavé. Samozřejmě je potřeba myslet také na správném rozvržení hracího prostoru a místa na spaní.


Zdroj, foto: digsdigs.com

O aktualizaci nabídky dětského nábytku a vybavení se stará módní kolekce řídící se oblíbenými dětskými pohádkami, motivy, vzory a barvami. Ve většině případů se základní rozdělení dětského vybavení rozdělují na dívčí a chlapecké. Dalším rozdělovníkem je věk dítěte.

Jaký nábytek je pro dětský pokoj nejvhodnější?

Po odfiltrování hlavních faktorů zbývá stále dostatek možnosti pro vlastní vkus a výběr. Moderní dětský nábytek musí splňovat přísná bezpečnostní kritéria. Zvláště malé děti nemají dostatečnou rovnováhu pro ovládání pohybu a navíc vše rády ochutnávají. Podobně certifikované by mělo být také vybavení dětského pokoje včetně koberců nebo povlečení.

Inspirujte se ze světa dětských pohádek

Inspirace pro výrobu dětského nábytku pochází ve většině případů z oblíbených pohádek, které patří často do dílny Walta Disneye. Momentálně u nejmenších vítězí pohádky: „Hledá se Nemo“, „Madagaskar“ a „Cars“. Samozřejmě stále neodzvonilo ani večerníčkovým motivům a tak se stále můžete setkat v dětských pokojích s oblíbeným Krtečkem nebo Maxipsem Fíkem.

Originální pohádkové postele si vaše děti zamilují

Postele ve tvaru mašinek, autíček či princeznovských postýlek jsou ze všech typů nábytku pro dětský pokoj nejoblíbenější. Děti rády zhmotňují své sny a představy, s čímž jim můžete pomocí nového nábytku velmi pomoci. Nezapomínejte ovšem ani na to, že děti potřebují ideální rozlohu dětského pokoje, kde si mohou hrát, odpočívat a později se také učit a dělat úkoly do školy.


Zdroj, foto: digsdigs.com