Štípače na dřevo vám spolu s kamny ušetří peníze

V případě, že vytápíte svůj dům pomocí dřeva a uhlí, máte během zimních měsíců o zábavu postaráno. Zajišťování paliva totiž není nijak snadnou ani levnou záležitostí. Skládání uhlí a štípání dřeva navíc zabere spoustu času a energie.


Zdroj, foto: namir.cz

Pokud chcete trochu času a práce ušetřit, máte na výběr dvě možnosti. Buď si můžete zařídit dovoz již naštípaného dřeva, které pouze poskládáte, za což utratíte spoustu peněz, nebo si můžete pořídit štípač na dřevo.

Štípače na dřevo jsou velmi efektivní

S kvalitním štípačem na dřevo zvládnete za pár minut připravit rychle a bezpečně dostatek dřeva na několik dní vytápění. Moderní štípač na dřevo zvládne takovou práci naprosto přesně. Za pomocí řady příslušenství si poradí i s většími poleny, aniž byste museli přístroj nějak složitě obsluhovat. Základní částí štípače je ovšem klín, bez kterého by nebylo možné poleno rozštípnout.

Moderní štípač zajišťuje pracovní komfort

Při výběru štípačky musíte vzít v úvahu řadu faktorů včetně kvality materiálu, technických možností, polohy pro štípače na dřevo a komfort při práci. Základním rozdělovníkem je vertikální a horizontální typ štípače. Obecně jsou horizontální štípače na dřevo považovány za méně výkonné. Pro zajištění dřeva do krbu ale postačí.

Kvalitní prodejce štípače vám zajistí garanci i servis

Větší polena je vhodné štípat při pravidelném provozu pomocí horizontálního typu štípače. Tento typ je navíc také výkonnější, a pokud topíte dřevem nepřetržitě celou zimu, jistě se vám vyplatí víc. Velkou výhodou při nákupu štípače na dřevo jsou garanční záruka a servis. Tyto faktory vypovídají o kvalitním zboží a zodpovědné firmě, která se jejich prodejem zabývá.