Tepelná čerpadla a moderní bydlení

Moderní bydlení je snem mnoha uživatelů starých bytů a nemovitostí, nicméně i majitel starší nemovitosti může své bydlení modernizovat. Moderní bydlení totiž neznamená, že bydlíme v novostavbě či novém bytě, ale že v rámci své nemovitosti využíváme moderních technologií a to především v oblasti vytápění. V oblasti vytápění došlo totiž v posledních několika letech k významnému rozvoji technologií a inovaci izolačních materiálů.

topení

Současným trendem v oblasti vytápění jsou bezesporu různé typy podlahového vytápění v kombinaci s tepelnými čerpadly. Zdrojem tepla pro tepelná čerpadla může být voda, vzduch nebo země. S oblibou jsou využívány nejefektivnější metody vytápění pomocí tepelných čerpadel se systémy země/voda nebo voda/voda zpravidla kombinované s rekuperačními jednotkami, které využívá zbývající teplo z odčerpaného vzduchu a ohřívají vstupní vzduch, případně užitkovou vodu. Systém vytápění domu je velmi komplexní a jeho návrh a instalaci je nutné svěřit odborníkům, kteří se touto problematikou zabývají, nicméně úspornost, ekologičnost a návratnost investic je jasná.

Jak bylo uvedeno výše, tepelné čerpadlo využívá obnovitelnou energii obsaženou v zemi, vodě nebo vzduchu a nezatěžuje tedy životní prostředí tolik jako jiné zdroje tepla, například kotle na plyn, elektřinu, olej či uhlí. Tepelná čerpadla můžeme kombinovat s dalšími moderními technologiemi v oblasti ventilace a vytápění. Uvedené komplexní systémy vytápění nabízejí jednoduché, moderní a intuitivní ovládání a velmi vysoký komfort při používání.

ovládání čerpadla

Jednou z moderních technologií, která je určena pro ovládání a sledování vytápění Vaší nemovitosti, je technologie dálkového ovládání tepelného čerpadla. Můžete tak sledovat systém vytápění vzdáleně, například prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu. Máte tak teploty v celé nemovitosti neustále pod kontrolou. Podlahové vytápění v kombinaci s tepelným čerpadlem se tak stává ještě více ekonomickým, protože máte teplo a náklady na vytápění pod kontrolou.

mobilní aplikace