Pozor – bez zabezpečovacího systému je váš dům ohrožen

Váš dům a majetek se snadno mohou dostat do hledáčku všemožných nenechavců a zlodějů. I malá nepozornost (např. nedovřené okno) je pak pochopena jako pozvání do vašeho domova.

topsecurity

Kriminální živly jsou neustále ve střehu a jejich vynalézavost několikanásobně převyšuje možnosti standardních bezpečnostních prvků (ploty, zámky, závory, hlídací psi atd.) Co s tím? Dobrou zpráva je, že s narušiteli nemusíte bojovat sami. Stále více českých domácností se po zahraničním vzoru obrací na odborníky. S jejich pomocí je možné důkladně zabezpečit nejen rodinné domy a byty, ale i další prostory.

Proč svěřit zabezpečení odborníkům?

Zabezpečení domu je možné realizovat mnoha způsoby. Ze všeho nejdůležitější však je, aby systém byl efektivní, předvídavý a 100% spolehlivý. Metody dnešních zlodějů jsou na vysoké úrovni a zkoušet na ně vyzrát svépomocí je spíše iluze. Odborníci na bezpečnost domů studují nejen vývoj technologií zabezpečení, ale právě i metody narušitelů, takže vycházejí z poznatků a zkušeností, které běžně nesou k dispozici. Proto se vyplatí nechat si bezpečnostní systém navrhnout tzv. na míru.

Jak poznat kvalitní zabezpečení domu?

Domácí bezpečnostní systém, díky kterému budete mít klidný spánek, by měl splňovat následující kritéria:

  • Pokrytí všech ohrožených míst
  • Kombinace několika bezpečnostních prvků
  • Kvalitní komponenty
  • Precizní sestavení a zapojení
  • Průběžný servis a kontrola funkčnosti
  • Možnost rozšíření v případě potřeby

Splnění všech těchto požadavků by navíc nemělo stát více než dům samotný. Solidní poskytovatel zabezpečení to vše dokáže nabídnout za rozumnou cenu díky efektivní spolupráci s výrobci a dodavateli technologií.

topsecurity_kamerove systemy

Jak a čím tedy zabezpečit dům?

Dokonalé zabezpečení domu by mělo být realizováno 2 směry: mechanicky a elektronicky. Mechanickým zajištěním máme na mysli především dveře, okna, závory, mříže a zámky. Avšak i velmi robustní mříž či zámek mohou mít své slabé místo. A pro tyto případy je zde elektronický zabezpečovací systém (též EZS) na bázi čidel a alarmů, dále doplněný např. o kamery či další prvky.

Jak funguje EZS?

Elektronický zabezpečovací systém řídí sofistikovaná ústředna, která bdí nad hlídanou oblasti. Díky nainstalovaným detektorům má o všem neustálý přehled. Čidla rozpoznají celou řadu nežádoucích aktivit např. pohyb osob (PIR čidla), rozbití okna, otevření dveří (magnetické kontakty), požár atd. V případě narušení objektu pak ústředna okamžitě zareaguje. Může např. spustit sirénu, varovat majitele pomocí SMS, nebo dokonce vyrozumět pracovníka bezpečnostní služby na PCO společně s Policií ČR a hasiči.

Alarmem to nekončí

Tím, že elektronický zabezpečovací systém nahlásí přítomnost zloděje, ještě nemusí být vyhráno. Důkaz v podobě video záznamu pomůže nejen vyšetřovatelům, ale i vám např. při jednání s pojišťovnou o náhradě škody. Obecně se proto doporučuje zkombinovat EZS s kamerovým systémem. Bude za vás sledovat vnitřní i vnější prostory, vchody, vjezdy, garáže, sklep i zahradu.

K výhodám kamerového zabezpečení je i možnost kdykoliv vidět, co se u vás doma děje. Díky internetovému přenosu budete sledovat obraz živě na počítači, telefonu nebo tabletu. Přítomnost kamer navíc vyvolává v případných útočnících respekt k danému objektu. Často si pak svou akci raději rozmyslí, aby zbytečně neriskovali.

topsecurity_dům

Jak může vypadat základní zabezpečení vašeho domu?

Základním stavebním kamenem celého systému bude zabezpečovací ústředna s GSM komunikátorem. V případě narušení rozešle poplachové SMS zprávy na předvolená telefonní čísla. Vy budete pomocí telefonu také moci ústředně dávat různé pokyny. Dále dostanete:

  • Bezdrátovou klávesnice
  • 4x bezdrátový pohybový detektor
  • 3x bezdrátový magnetický dveřní kontakt na vstupní dveře a garážová vrata
  • Bezdrátovou vnitřní sirénu

To je ovšem pouze základní balíček. Není problém jej rozšířit o další prvky, které celkovou bezpečnost ještě znásobí nebo pomohou objekt ochránit před řáděním živlů – požáry, povodně atd. Slouží k tomu např. dodatečné detektory pohybu, požáru, zaplavení, tříštění skla atd.

EZS usnadňuje život

Elektronický systém toho zvládne mnohem více. Kromě hlídání může také ovládat nejrůznější přístroje a spotřebiče v domácnosti – osvětlení, topení, klimatizace, zavlažování atd. Pro případ nouze tu je SOS tlačítko, které ocení např. děti nebo starší občané.

Ovládání je hračka

Aktivaci či deaktivaci zvládne každý bez ohledu na věk, někdy stačí i jen přiložit klíčenku na snímač. Systém lze ovládat i na dálku před aplikaci pro chytré telefonu. A díky napojení na pult centrální ochrany (PCO) bude váš domov střežen jako oko v hlavě.

Zabezpečení domova pouze od profesionálů

Zbavte se strachu o bezpečnost vašeho domova. Obraťte se na společnost Top Security s.r.o., která má více než 20 let zkušeností s instalací těchto zabezpečovacích systémů. Neváhejte a kontaktujte bezpečnostní agenturu Top Security. Její pobočky najdete na mnoha místech po celé ČR.