Vybíráte povlečení? Nešiďte se! A vyberte si to luxusní

Lámete si hlavu nad tím, jaké povlečení si pořídit? Zda nějaké luxusní nebo obyčejnější? Nevíte, jak poznat kvalitní ložní prádlo, které vydrží? Vypracovali jsme pro Vás článek, kde Vám objasníme, jak poznat kvalitní ložní prádlo nebo kde si jej můžete pořídit.

stellaateliers_jersey

Luxusní povlečení se podle mnoha výrobců pozná podle jeho hmotnosti, ale ve skutečnosti je nejdůležitějším aspektem typ příze. Kvalitní a odolné ložní prádlo je šité z příze, které má pevná a dlouhá vlákna. Tyto vlákna ale mohou být tenká, takže z toho všeho plyne, že hmotnost povlečení nehraje v kvalitě příliš velkou roli. Takže je tedy mnohem důležitější zaobírat se kvalitou příze, protože právě kvalita příze má obrovský vliv na životnost ložního prádla. Jestliže jsou vlákna příze příliš tenká, mohou se začít třepit a jejich pevnost bude klesat.

stellaateliers_povleceni-saten

Tipy a triky při výběru ložního prádla

Jestliže se rozhodnete vydat se na nákup ložního prádla, tak se zajímejte hlavně o kvalitu příze, kde se hodnota pohybuje nejméně od 20 NE do ideálně 50 NE (NE = jednotka kvality příze). V klasické kamenné prodejně si kvalitu můžete ověřit pouhým dotekem a pohledem a to tak, že zkusíte, jak je látka průhledná. Kvalitu dotekem poznáte podle toho, že kvalitní povlečení je hladké, příjemné a mělo by být co nejméně průhledné. Je také vhodné si ložní prádlo očichat, protože nesmí zapáchat využitými barvami. Dále je třeba zkontrolovat švy, zda jsou rovné a zcela zapošité. Zeptejte se nebo jiným způsobem zjistěte z čeho je materiál složen (např. dle etikety). Vřele doporučujeme pořídit ložní prádlo z přírodních materiálů, protože vlákna z umělých materiálů nejsou moc příjemná.

stellaateliers_3povleceni-mako-jersey

Pořízení ložního prádla v e-shopu

Pokud nakupujete povlečení pomocí internetu v tzv. e-shopech, tak Vám jsou již zmíněné rady k ničemu, ale nepropadejte panice, máme pro Vás řešení.

Ložní prádlo Stella Ateliers, to je bavlna o nejvyšší kvalitě

Stella, to je luxusní povlečení, které se vyrábí z dlouhovlákenné bavlny, která je ručně sbíraná. Tato bavlna obsahuje jen velmi malé procento přírodního znečištění. Použitá příze je tak zvaně super česaná a zajišťuje, že do následujícího postupu se dostane nejvíce 20 % výčesů pocházejících z nezralých kratších nebo jinak poničených vláken. Jedná se o unikátní proces zpracování.

Tento unikátní proces zpracování zaručuje nejvyšší kvalitu příze nacházející se na trhu. Další procedurou je zpracování do saténových (tkaných) nebo jerseových (pletených) materiálů. Z těchto materiálů se vyrábí velmi známé, luxusní ložní prádlo Stella.

Tkaný satén nebo pletený jersey je vždy pod dohledem profesionálních odborníků, kteří dohlíží na preciznost a kvalitu výroby. Můžeme se tedy naprosto spolehnout, že při pořízení toho ložního prádla dostaneme prvotřídní produkt.