Co všechno musí zvládnout hotelový textil? Není toho málo

Vysoké nároky na odolnost proti špíně, barevnou stálost a snadnou údržbu – v tom se představy domácností a ubytovacích kapacit neliší.

Na rozdíl od domácností je ale textil v hotelích a na ubytovnách podrobován těžkým zkouškám. Proto je potřeba před výběrem konkrétního výrobku ověřit jeho vlastnosti. Jaká je na trhu nabídka? Prozradíme vám to.

Bavlna nezklame

Například v e-shopu Kvalitex.cz sází na klasiku a pro hotely a jiné ubytovací kapacity nabízí hotelové povlečení a ručníky, které jsou odolné, příjemné na dotyk a vyznačují se opravdu dlouhou životností. Třeba oblíbený set povlečení ATLAS je vyroben ze stoprocentní bavlny a opatřen atlasovou vazbou. Povlečení se tak může pochlubit svou jemností, příjemným omakem, ale zároveň vysokou pevností a dlouholetou životností. Povlečení navíc lze prát na devadesát stupňů a nabízí hotelový způsob zapínání, kdy je povlečení opatřeno kapsou. Zapínání si ale můžete v závislosti na vašich preferencích změnit za nitěné knoflíky anebo klasický zipový uzávěr. Z prostěradel se opět uplatňuje stoprocentní bavlna. Volit můžete jak klasické bílé prostěradlo, tak prostěradlo barevné, které je možné sladit s ostatními prvky v místnosti.

Ručníky a osušky nemusí být pouze bílé

K hotelovému vybavení nepochybně patří také osušky a ručníky. Při výběru se zaměřte na hypoalergení materiál, kde vás opět nezklame stoprocentní bavlna. Od věci také není, pokud při výběru vsadíte na ručníky a osušky vynikající svou vysokou hustotou a plošnou hmotností (gramáží). Třeba klasické bílé froté osušky o rozměrech 70×140 centimetrů z e-shopu Kvalitex.cz je mezi hotely velmi oblíbená. Mezi její typické vlastnosti patří příjemný omak, hebkost a vysoká savost. Zároveň také splňuje vysoké nároky na údržbu. Ale pozor, ani ručníky a osušky nemusí být pouze bílé. Opět je můžete sladit s ostatními prvky v místnosti, což jí dodá nádech puncu a luxusu.