Francouzské dveře aneb pozvěte si domů více světla

Francouzská dveře jsou oblíbená především pro svoji velikost, díky níž nám do domu pronikne dostatek světla. Výhodný je jistě i jejich nízko umístěný parapet. Důvodů, proč si francouzské okno pořídit je mnoho. My si dnes představíme alespoň některé z nich.

francouzská dveře
Zdroj: homedesignlover.com

Francouzská dveře jako elegantní řešení přístupu na balkon

Nejčastěji se s tímto typem oken můžeme setkat jako s vchodem na terasu či balkon. Zajištěn tak máme nejen snadný přístup, ale také dostatek světla v interiéru. Proto se také mnohdy můžete setkat s označením francouzské dveře. Mezi jednu z mnoha jejich výhod patří také propustnost slunečních paprsků, díky čemuž dosáhneme určitého procenta oteplení v místnosti. To však v letních měsících může být považováno spíše za nevýhodu. V takovém případě přijde na řadu jejich snadná ovladatelnost, díky které bude větrání místnosti skutečně velmi snadné.

Různé materiály, barvy i provedení

Stejně jako klasická okna a dveře i ta ve francouzském stylu existují v mnoha variantách. Zvolit si můžete nejen materiál, ale i barevný odstín. Především oceníte možnost volby velikosti jednotlivých skel, ze kterých se francouzské okno bude skládat. Využít můžete různých vzorů a všemožně využitých rámů. Okno si tak můžete skutečně přizpůsobit podle sebe a podle toho, v jakém stylu je váš současný interiér.

francouzská okna

francouzské dveře

francouzské dveře

francouzská okna

francouzské okno

francouzské okno

francouzské dveře
Zdroj: homedesignlover.com