Zahradní nábytek z tahokovu: nestudí a vydrží věky

Kovový nábytek vás nemusí během chladného večera studit na zádech, ani být v horku rozpálený tak, že se na něj budete bát dosednout. Seznamte se s geniálním materiálem zvaným tahokov.

zahradní nábytek z tahokovu
Foto: mountfield.cz

Co je tahokov?

Tahokov je moderní materiál s unikátními vlastnostmi, který nachází využití v mnoha odvětvích. Setkáte se s ním ve stavebnictví, architektuře i strojírenství. Má tvar mřížky s menšími oky a určitě jste ho už viděli ve formě plotu, schodiště nebo na fasádě domu. Nově se začal využívat i k výrobě interiérového a exteriérového nábytku.

zahradní nábytek z tahokovu
Foto: mountfield.cz

Výhody a nevýhody zahradního nábytku z tahokovu

Jediné dva nedostatky, které bývají ve spojení s nábytkem z tahokovu uváděny, jsou větší váha a menší barevnost ve srovnání s plastem. Kromě toho ale přináší jeho využívání mnoho pozitiv.

Díky speciální ochraně se nemusíte bát koroze ani v deštivých dnech a nespornou výhodou je i velká odolnost vůči poškození a povětrnostním vlivům. Zahradní nábytek z tahokovu není třeba nijak zvlášť udržovat, nemusíte ho pravidelně lakovat ani schovávat pod středu nebo ho chránit před rozmary počasí plachtou. Bývá navíc povrchově upraven, takže vám vydrží opravdu dlouho.

tahokov
Foto: mountfield.cz

Studený kov? Ale kdeže!

Jako největší plus nábytku z tahokovu bývá vyzdvihována jeho termoregulační schopnost. Tahokov ošetřený speciální úpravou Thermosint perfektně zvládá teplotní změny – při posezení během chladné noci vás nebude nepříjemně studit a sluneční paprsky ho nerozpálí. Horký na dotek tak zůstane jenom váš gril.

Někteří lidé i přes sympatie k materiálu váhají s koupí, protože je odrazuje zažitá představa chladného kovu. Pokud patříte mezi ně, pak vás jistě potěší, že jsou to obavy zbytečné. Ošetřený tahokov není studený, ba naopak, na dotek je příjemně teplý.

zahradní nábytek z tahokovu
Foto: mountfield.cz

3 nejdůležitější kritéria pro výběr zahradního nábytku

Ať už si vaše srdce získal zahradní nábytek kovový, nebo dáváte raději přednost dřevu či plastu, vždy zkontrolujte především odolnost materiálu. Cena a vzhled artiklu by neměly být pro nákup určující, estetické provedení a finanční náklady můžete zvážit v druhém kroku. U venkovních židlí, stolů a dalšího příslušenství myslete v prvé řadě na nejdůležitější trojici – jednoduché skladování, snadnou údržbu a dlouhou životnost.

Kvalitní výbavu pro vaši zahradu seženete u značky Mountfield. V jejich sortimentu najdete zahradní nábytek všech typů včetně designových doplňků. Za nábytkem z tahokovu si navíc Mountfield natolik stojí, že na něj poskytuje dokonce sedmiletou záruku.